Jakie odsetki podatkowe będzie trzeba zapłacić?

Czy powiemy jakie składki należy zapłacić?

Jeżeli zakładamy działalność gospodarczą, to powinniśmy w pierwszej kolejności się wywiedzieć jakie składki musimy zapłacić, jak wiele one będą wynosiły, a też komu musimy je przelać. Wtedy będziemy posiadali świadomość, że wszystko wykonamy w prawidłowy sposób oraz nie będziemy mieli się czego bać.

Continue reading


Jak wysłać e-deklarację przez internet

Rozliczając się z urzędem skarbowym jeszcze parę lat temu każdy podatnik zobowiązany był do oddania papierowego formularza rozliczenia podatkowego. Teraz PIT może być składany tak w formie klasycznej, jak i przez internet. Ten drugi sposób jest prostą a także najszybszą formą rozliczenia podatkowego, gdyż umożliwia rozliczenie się z fiskusem bez potrzeby wychodzenia z mieszkania.

Continue reading


Chciałbyś uzyskać ochronę na swój znak towarowy? Dowiedz się, jak dokonać rejestracji

Nasze prawa autorskie w Internecie i nie tylko mogą chronić znaki towarowe. Nadawane są, jeśli wyłącznie wystąpimy ze stosownym podaniem o rejestrację. Jak trzeba ją przeprowadzić?
Na początku musimy określić znak, jakim chcemy określać nasze wyroby albo usługi. Znak może przyjąć zarówno formę symbolu graficznego, a także melodii lub określonego kształtu, jaki nie będzie mógł być użytkowany przez inne zakłady czy firmy.

Continue reading


Jak błyskawicznie i bezproblemowo rozliczyć podatek

Coroczne rozliczanie się Urzędem Skarbowym potrafi być wysoce zawiłą sprawą dla wielu podatników. W razie prowadzenia firmy, w takim bycia samozatrudnionym, pracy dorywczej z grupy źródeł, pracy jako freelancer albo nawet w razie grupy pieniężnych wygranych konkursowych samodzielne wypełnienie PIT-u jest w stanie być dosyć wymagającym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które rozliczają się w poszczególny sposób po raz pierwszy.

Continue reading