Jak znaleźć tani nocleg chwilę przed wakacjami

Wszystko ustalone – wiecie już, dokąd pragniecie pojechać, ile zdołacie wydać, posiadacie zabukowane bilety na przelot. Może jesteście już w samolocie, lecz… wciąż zastanawiacie się, gdzie będziecie spać? To scenariusz, jaki zna prawdopodobnie każdy, kto choć raz sam postanowił zaaranżować sobie wakacje. Ale spokojnie. Nawet jeśli zostawiliście tenże aspekt planowania wyjazdu na sam koniec, nie ma co panikować.

noclegi

Źródło: pixabay.com

Podpowiem wam, jakim sposobem szybko zdołacie znaleźć niedrogi nocleg last-minute. Niedroga kwatera w hostelu.

W zalewie otaczających nas wiadomości trudno jest znaleźć naprawdę przydatne informacje. Dlatego jeżeli interesuje Cię ten post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://goldwasser.pl/restauracja/).

Warunki w hostelach są lepsze oraz gorsze, jednakże czasami możesz trafić na naprawdę fajny nocleg. Co istotne, takich miejsc jest coraz więcej i ich właściciele prześcigają się w udogodnieniach dla gości. Opłaty nie są wygórowane. Przykładowo w czeskiej Pradze w sezonie letnim należność za nocleg w pokoju 10-12 osobowym w środku miasta wyn. od dziesięciu euro za osobę. Na ogół w opłatę wliczone jest śniadanie (musimy o to na początku spytać). Pokój jedno- albo dwuosobowy to koszt około czterdziestu euro. Miejsce w hostelu najlepiej zabukować przynajmniej parę godzin wcześniej. Znakomicie, jeżeli zrobicie to przez strony www., dlatego że bardzo często dzięki nim (i prędkiej decyzji) zyskamy zniżkę na tani nocleg w miejscu, do którego pragniemy jechać. Jeżeli to się nie uda, o wolne kwatery musicie zapytać na miejscu. Spróbujmy też wpisać w przeglądarkę interesujące nas hasło, na przykład: Kudowa Zdrój pensjonaty (kudowa zdrój noclegi). Większość miast posiada obecnie własną stronę www. Wskazane jest odwiedzić ją przed wyjazdem, albowiem dzięki niej możemy dowiedzieć się o bazę noclegową, jaka funkcjonuje (lub nie) w danym miejscu. Jeżeli nie zrobiliście tego przedtem, zachęcam do odwiedzania biura informacji turystycznej konkretnego miasta. Tu dowiecie się więcej – np. o pensjonatach. Campingi – a więc niedrogie spanie.

Kudowa Zdrój

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Kemping to miejsce, gdzie tani nocleg to norma. Zazwyczaj istnieją tutaj dwie możliwości – spanie w domku campingowym (na ogół troszeczkę droższe) albo nocowanie w własnym namiocie. W grę wchodzi jeszcze opłata za auto lub rozpalenie grilla. Pomimo iż taki sposób spędzenia nocy może być ciekawy i tani, nie rekomenduję go tym, którzy większość czasu pragną spędzić w mieście (kempingi najczęściej znajdują się na krańcach miast). Wrażliwi na sprawy sanitarne (toalety są najczęściej wspólne) także powinni nocować choćby w hostelu.