Najnowsze oferta instytucji bankowych to szansa dla ludzi samotnych i mniej zamożnych na godne życie

Jak podają analitycy w roku 2030 aż dwa miliony ludności będzie miało osiemdziesiąt lat. Te prognozy mają się ziścić gdy wciąż będzie występował w naszym kraju tak niski przyrost naturalny.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to nie główne zmartwienie naszych rządzących. Polski system emerytalny nie daje pewnych gwarancji na godne życie po przejściu na emeryturę niemal nikomu. świadczenia emerytalne, które już dziś wypłacane są emerytom są zdumiewająco niskie. I nie oczekujmy, że będzie lepiej. Na przeciw tym problemom wyszedł sejm. W 2014 roku obowiązuje ustawa na temat odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daj możliwość otrzymywanie innych wpływów z tytułu własnej nieruchomości, którą przepisujemy bankom. W zamian dostajemy dożywotnią rentę. Ustawowe przepisy normują w całości nowy mechanizm finansowy, jaki w UE i w USA cieszy się ogromną popularnością głównie wśród osób w podeszłym wieku. Chcąc skorzystać z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka kalkulator okaże się świetnym urządzeniem, aby dokładnie policzyć bilans zysków i strat. Trzeba szczegółowo zainteresować się szeregiem niebezpieczeństw z tym związanych. Najważniejszym dylematem jest cena nieruchomości. Winna być on szacowna przez uprawnionych ekspertów i nie rodzić żadnych zastrzeżeń. Senior dom seniora może także poprosić o wyliczenie wartości nieruchomości przez rzeczoznawcę zarekomendowanego przez najbliższych lub znajomych.
Na polskim rynku jest dużo banków oraz instytucji finansowych oferujących tego typu usługi finansowe. Należy jednak znaleźć oferenta ze wszech miar godnego polecenia.

Wiele pseudo banków i firm para bankowych żeruje na ufności osób starszych, zainteresowanych tą formą dodatkowego zysku i oferuje im złe warunki stałej renty.