Dlaczego opłaca się korzystać z agencji pośrednictwa, kiedy poszukujemy pracy? Jakie wiążą się z tym korzyści?

Jeszcze parę lat wstecz proces rekrutacji prezentował się następująco, to znaczy kandydat udaje się do siedziby firmy, w której chciałby pracować oraz zostawia tam swoje CV wraz z listem motywacyjnym. Później następuje kolejna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, tak więc dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo odnośnie wyboru kandydata. Dzisiaj takie praktyki nie są już aż tak powszechne, proces rekrutacji przyjmuje wzorce zachodnie i to w wielu dziedzinach.

Curriculum vitae

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim najważniejszym źródłem szukania pracy jest internet. Faktycznie przez portale lub strony w internecie najczęściej wysyłamy aplikacje. Następnie oczekujemy na kontakt i zaproszenie na rozmowę. A następnie kontaktuje się z nami nie firma docelowa, ale agencja zatrudnienia, której zlecono poszukanie właściwego pracownika, przykładowo praca Lubin. Powyższy proces jest coraz bardziej popularny na naszym rynku, nie jest pewnie tak rozwinięty, jak na zachodzie, lecz to z pewnością kwestia czasu – zobacz jaka jest praca w lubinie.

Jak bowiem wynika z różnych sondaży, mamy jeszcze różne obawy, co do podejmowania pracy za pośrednictwem oraz przyjmowania różnych ofert, przykładowo oferty pracy Piotrków Trybunalski: znajdz oferty pracy w piotrkowie trybunalskim. Agencje pracy funkcjonują na zlecenie prywatnych przedsiębiorstw, które nie mają własnych działów HR, ani narzędzi, więc nie mogą zrealizować większych projektów rekrutacyjnych. Nie ma wątpliwości, iż przekazanie firmie zewnętrznej procesu rekrutacyjnego, jest dla nich najbardziej odpowiednim i wygodnym rozwiązaniem.

Nie mają potrzeby oni bowiem koncentrować własnych zasobów, przykładowo czas i energia na poszukiwania pracownika. Mało tego, otrzymując pracownika za pośrednictwem agencji, mają gwarancje profesjonalnie przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego, więc jest pewność, iż taki kandydat zostanie wybrany zgodnie z normami.

Rzecz jasna, kandydat powinien wiedzieć, że staranie się o zatrudnienie za pośrednictwem agencji ma za sobą konkretne profity. Może bowiem liczyć na profesjonalną obsługę, bo całym procesem rekrutacyjnym zajmują się wykwalifikowane w tej dziedzinie osoby. Agencja stara się, żeby kandydat znalazł dla siebie najlepsze stanowisko w firmie, nawet jeżeli nie dostanie etatu, o który się ubiega.

Czy chcesz uzyskać nowe informacje na ten wątek? Jeżeli tak, to zobacz, jakiego typu wiadomości posiada rekomendowana strona (http://www.warsaw.nobuhotels.com/pl/nobu-warsaw-restaurant/), zapewne także Cię zainteresują.

Pośrednictwo pracy współpracuje najczęściej z paroma klientami o podobnej profesji, więc zawsze można zaproponować aplikantowi inny etat. Pośrednicy działają już w wielu miastach, oczywiście większych, lecz również mniejszych, przykładowo praca Ciechanów (idealna dla ciebie praca w Ciechanowie).