Masaż w pracy – jak wygląda i jakie są jego zalety?

Czy słyszałeś swego czasu o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się dzisiaj coraz popularniejszy oraz proponuje go bardzo wiele firm posiadających w swojej ofercie różnorodne aplikacje medyczne, warsztaty lub także inne programy ochronne powiązane ze zdrowiem.

relaks w pracy

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
W pracy, w szczególności w pracy biurowej, nasze ciało jest narażone na wiele schorzeń oraz dolegliwości. Jeśli pracujesz na przykład w pracy biurowej oraz spędzasz dziennie 8 godzin przed kompem, to z pewnością nie raz odczuwasz bóle pleców czy mięśni. Siedzący tryb życia towarzyszy nam dziś coraz częściej, czy to w pracy, w domu przed telewizorem lub też w toku jazdy samochodem/autobusem, a to powoduje dużo niekorzystnych skutków dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego wiele firm oferuje fachowy masaż w pracy (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-zasada-pareto-na-czym-polega-i-czy-ma-zastosowanie-w-pracy), który ma na celu wprowadzenie zdrowych oraz pozytywnych nawyków relaksujących w miejscu pracy – . Jest to zabieg zapobiegawczy, a jednocześnie medyczny, którego celem jest odprężenie całego ciała podczas pracy. Robiony jest na specjalnym krześle, a prócz tego zajmuje ledwo kilka minut, wskutek tego nie zaburza typowego rytmu pracy (zobacz przelicznik wynagrodzenia). Taki masaż jest przystosowywany podmiotowo do potrzeb każdego pracownika, zaś terapeuta skupia się raz za razem na wybranych częściach ciała, jakie są w największym stopniu obciążone w czasie pracy, a więc na barkach, szyi, kręgosłupie, karku, ramionach czy też na dłoniach.

praca przy komputerze

Autor: Microlinks
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej pracodawców decyduje się na masaż w pracy, bo daje on istotnie dużo korzyści. O poniektórych nadmieniliśmy już wcześniej – odprężenie, zapobieganie bólom kręgosłupa czy też mięśni, co więcej masaż biurowy pozwala także zmniejszyć stres oraz zrelaksować się. Wpływa również na zwiększenie wydajności w pracy poznaj dodatkowe informacje. Pracownicy, którzy nie odczuwają utrudzenia, znudzenia czy różnych dolegliwości bólowych bezsprzecznie pracują entuzjastyczniej i wydajniej, w związku z tym stawianie na spokój i wigor swoich pracowników bez wątpienia będzie miało celowe odbicie w realizowanej przez nich pracy .