Wybieramy biuro rachunkowe

Dla każdego prezesa firmy, zatrudnienie biura rachunkowego to kluczowa decyzja.

Nie chcemy naturalnie oddać w złe ręce takich kwestii, jak prowadzenie naszych finansów. W tym krótkim tekście doradzę wam, na co zwracać uwagę przy tej ważnej decyzji i jak odszukać najbardziej kompetentne biura rachunkowe Poznań.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Najszybciej jest skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Jeśli twój biznes jest w Poznaniu, egzamin zdadzą takie frazy, jak: usługi księgowe Poznań, biuro księgowe (zobacz więcej pod księgowość konin linkiem ) Poznań. Ale to dopiero pierwszy krok. Teraz musisz dokonać selekcji w wynikach poszukiwań.

Istotnym argumentem jest oczywiście wycena usługi. Dobierając biuro do twoich możliwości finansowych, na pewno da się dobrać dobre biuro rachunkowe.

Po drugie, należy zasięgnąć zdania osób, które korzystały z usług księgowych. Można to zrobić bezpośrednio, wypytując znajomych lub też przekopać fora internetowe. Czasem biura pokazują do wglądu portfolia i dzięki temu możemy sprawdzić, z jakimi firmami pracują albo pracowały poprzednio.

Uwaga! Bardzo ważny punkt. Biuro rachunkowe powinno mieć aktualnie ubezpieczenie OC na swoją pracę. W razie błędów w księgach, ochroni was przed ich konsekwencjami. Nie nabierajcie się na firmy, które zaniżają cenę swych prac, bo poskąpiły na taki dokument.

Dalej upewnijmy się, czy biuro rachunkowe posiada licencję Ministra Finansów. To bardzo ważna kwestia. Twoją decyzję mogą dodatkowo ukształtować posiadane przez nie certyfikaty i wyróżnienia.

I to już wszystko. Na zamknięcie dorzucę jeszcze, że przysłowia „chytry dwa razy traci” i „strzeżonego pan Bóg strzeże” muszą być dla was drogowskazem przy kluczowych decyzjach biznesowych.