Jak podejść do kwestii marzeń? Każdy z nas je ma, są bardzo istotne, jednakowoż czy powinniśmy za nie – mówiąc metaforycznie – ginąć?

Marzenia są różnorodne, to jeden z najistotniejszych powodów czemu są tak niesamowite. Jakby to było, gdyby każdy marzył o tym samym? Troszkę nudno i powtarzalnie. Jednakże, chociaż tak nie jest to można odnaleźć pewne wspólne marzenia, jakie są udziałem wielu z nas. No bo kto nie marzy o wielkich pieniądzach, o braku chorób i cudownym domu? Albo kto nie marzy, żeby zwiedzić cały świat? No tak, musimy przyznać, iż marzenia mogą być wspólne, bo jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawie takie same pragnienia, jednak to, jak się różnimy na innych poziomach czyni z naszych marzeń niezwykłą mozaikę.

wycieczka

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Weźmy na przykład taką wycieczkę dookoła świata, niby bardzo ciekawy plan, lecz zastanówmy się na jak wiele sposobów można ją zorganizować. Można przecież wyszukać połączeń lotniczych, aby być w wielu miejscach na świecie, by pobyć tam trochę. Jesteśmy w stanie przelecieć świat w różny sposób, nie ma tak w rzeczywistości jednej opcji i jednego szlaku.

Podobnie można to zrobić na jednośladzie. Co więcej, wiele osób podjęło tego typu próby i jak pokazuje życie udaje im się osiągać swoje zamierzenia. To niezwykle inspirujące dla osób, które także mają w planach taką przygodę. Rower wypożyczalnia nart białka tatrzańska kotelnica to opcja bardzo ekonomiczna, lecz dla ludzi, którzy niekoniecznie muszą nocować w wygodach.

wycieczka

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy bowiem trzeba gdzieś postawić namiot lub spać pod gwiazdami. Nie jest to dobra opcja dla ludzi, którzy są też strachliwi Wiadomym jest, że wielu wybrałoby wariant zamieszkania w hotelu, ta opcja jest jednocześnie najbardziej kosztowna.

Generalnie, takie marzenia są dla ludzi zdecydowanych, gdyż nie każdy to może sobie to wyobrazić, a wycieczka dookoła świata jawi im się jak pewna historia rodem z filmu. Najwięcej więc marzeń skupia się na pragnieniu posiadania znacznego statusu materialnego. Co to oznacza? To także kwestia, która dla każdego oznacza coś innego. Jedni będą chcieli więcej i więcej, nigdy nie będą nasyceni i w pełni szczęśliwi, drudzy mają jakiś pułap, za którym już nie muszą sięgać, ponieważ są radości z tego, co osiągnęli.

To jaką posiadamy granicę tak realnie ciężko ocenić. Mimo wszystko, zawsze powinniśmy doceniać to co posiadamy w chwili teraźniejszej, bo wtedy każde marzenie okazuje się jedynie marzeniem, które być może zrealizujemy, lecz nie za wszelką cenę będziemy chcieli to zrobić.