Wypełnianie PIT-u 37

Wypełnianie oświadczenia podatkowego może co poniektórym spędzać sen z oczu. Bardzo dużo podatników w pierwszym kwartale nowego roku będzie się głowić jak wypełnić PIT 37? To właśnie deklaracja podatku dochodowego od osób fizycznych 37 jest tą zwykle wypełnianą w Polsce.

Niemniej jednak prawda jest taka, że nie ma powodów by się niepokoić rozliczeniem z Urzędem Skarbowym, gdyż z pomocą nadchodzi rozliczenie się drogą internetową za pomocą aplikacji, która krok po testy automatyczne oprogramowania kroku przeprowadza podatnika przez cały proces.

podatki

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Wpierw trzeba wybrać rodzaj aplikacji, z której skorzystamy, czy będzie to forma online czy offline. Jeśli mają Państwo dostęp do internetu to śmiało polecamy korzystać z opcji online, gdyż w tej formie rozliczenie będzie jeszcze szybsze.
Jeżeli już dokonaliście Państwo tego wyboru, trzeba wybrać właściwy formularz czyli w tym przypadku podatek dochodowy od osób fizycznych-37, który będzie na pewno tym aktualnym czyli zgodnym z prawem podatkowym w roku 2014. Użytkownik nie musi się, więc niepokoić czy wybrany formularz jest tym poprawnym. Przeczytaj – PIT 37.
Kolejny proces to wprowadzanie danych osobowych, każdy z nas powinien przejść przez tę część bezproblemowo, czyli w błyskawicznym tempie. Gdy będziemy mieli wpisane informacje, które identyfikują podatnika, czas przejść do najbardziej znaczącej części, czyli wprowadzenia przychodów i rozliczenia ulg podatkowych. Aplikacja będzie w tym etapie sprawdzać prawidłowość danych i szacować koszty, zatem w chwili, gdy użytkownik uczyni jakąś pomyłkę, system momentalnie powiadomi go o tym.

Zostaje jeszcze przeznaczyć 1% podatku na dowolny cel i czas przesłać deklarację. Można naturalnie ją wydrukować i przynieść do US osobiście, ale, kto by postępował w ten sposób, wiedząc, że przesyłając oświadczenie przez internet rezultat będzie ten sam?