Każdy z nas planując dzieci pragnie jedynie, aby pociecha urodziła się zdrowa.

To przykre ale, życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie zgadniemy, kiedy każdemu jednemu z nas przyjdzie się zmierzyć z trudem, jakim okazuje się wychowywanie niepełnosprawnego dziecka.
Jest to autentyczna tragedia dla każdego jednego rodzica.

Szczęśliwie bardzo często jest tak, że po początkowej desperacji i wypłakaniu oczu przychodzi czas wzmożonej walki o jakość życia chorego malucha. Ta pobudka jest siłą napędową do działań przez następnych kilkanaście lat. Wspaniale zdajemy sobie sprawę, że odpowiednio szybko wprowadzona rehabilitacja daje naprawdę bardzo duże rezultaty. To jasne każde jedne dziecko wymaga innej terapii , takiej z określonym naciskiem na stopień upośledzenia. Szczęśliwie do wsparcia w tej walce mamy zarówno bardzo dużą liczbę fachowców jak i wszelkiego rodzaju pomoce dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki temu maluchy mają możliwość się uczyć nie jedynie poruszania, lecz też wymowy, która najczęściej u dzieci niepełnosprawnych bywa niewyraźna. W tym momencie też pomoce logopedyczne dla dzieci bywają niezbędne, ponieważ maluchy przez zabawę intensywnie są rehabilitowane (pomoce logopedyczne dla dzieci). Wszelakie pomoce dla dzieci niepełnosprawnych mają je przede wszystkim skłonić je do wytężonej pracy, dzięki której jakość ich życia niewątpliwie się zawyży.
UTC
język - fotogram

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Chore dziecko to dużo więcej więcej miłości, dwa razy więcej cierpliwości i ogromna liczba terapii (pomoce dla niepełnosprawnych dzieci).

Szczęśliwie jak wiele razy pokazuje życie efekty takich działań nieraz wprowadzają w osłupienie lekarzy i rehabilitantów. Faktycznie wskazane jest o to powalczyć.