Wypad w Beskid Śląski jako kapitalna alternatywa w stosunku do zakątków tak obleganych jak Karkonosze

Wisła byłaby pewnie zwykłą miejscowością jakich wiele nie tylko w Beskidzie Śląskim, lecz i w całym paśmie górskim, gdyby nie sławny skoczek narciarski, który rozsławił na kontynentach to właśnie miasto. Mowa oczywiście o legendarnej już postaci, czyli o Adamie Małyszu. A do Wisły przybywają nie tylko fani rzeczonego skoczka i skoków narciarskich, lecz również turyści, którzy nie lubią wysokogórskich wspinaczek na wierzchołki Tatr.

Przekonajmy się, z jakiego powodu warto pojechać na urlop (Jeśli szukasz oferty na wypoczynek zobacz coraltravel turcja wakacje) właśnie w Beskid Śląski i czy w rzeczywistości oferta tego regionu może być konkurencyjna jak ta z pozostałych obszarów Polski.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z niezaprzeczalnych argumentów przemawiającym za tym regionem jest fakt, że turystów jest znacząco mniej niż w wysokich Tatrach. Wyjątkiem może być sezon skoków narciarskich, gdy do Wisły i Szczyrku przybywają fani sportów zimowych z całej Polski, a nawet kontynentu. O zarezerwowaniu miejsc noclegowych należy pomyśleć odpowiednio wcześniej, ponieważ późniejsze uporczywe wpisywanie w Google wyrazów Wisła noclegi nie przyniesie już jakichkolwiek efektów – sprawdź na .

A zimową porą na campingu spać raczej się nie da.
W Beskidy, na przekór tradycyjnej modzie, można wyjechać na wiosnę, czyli na przykład w maju, kiedy natura już na dobre rozbudziła się z zimowego letargu. Powietrze ma w tym czasie niepowtarzalny aromat, który jest całkowicie niewyczuwalny w dużej aglomeracji. Żeby znaleźć kwaterunek na tym terenie, wystarczy użyć frazy Szczyrk noclegi i wybrać dla siebie właściwe miejsce. A jest w czym wybierać. Dla bogatszych obywateli przeznaczone są drogie apartamenty w kompleksach hotelowych – . A ci mniej bogaci turyści odszukają zakwaterowanie w licznych pensjonatach.

Taki wypad można rekomendować wszystkim tym, którzy czują się znużeni całodzienną pracą i od od pierwszego stycznia nie wzięli ani jednego dnia urlopu.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Hasło Wisła noclegi przyda się również tym, którzy planują wycieczkę w Beskidy w czerwcu. A o tym, że warto pojechać właśnie w ten górski region przekonał się każdy, kto przynajmniej raz przeszedł tamtejsze górskie szlaki. Urozmaicona szata roślinna jest chroniona i właśnie w tym celu utworzono rezerwaty przyrody. Aby zapoznać urlopowiczów z najciekawszymi przedstawicielami miejscowej fauny, powstały ścieżki dydaktyczne, dzięki którym nawet najmłodsi mogą nauczyć się rozpoznawać poszczególne gatunki gadów. A w wolnych momentach warto wyjechać kolejką linową na szczyty wzniesień, aby stamtąd podziwiać urzekające krajobrazy.