Zawody poszukiwane na słupskim rynku pracy

Słupsk należy do wyjątkowo prężnie rozwijających się miast w województwie pomorskim. Stały napływ nowych inwestycji, rosnący ruch turystyczny a przy tym spore zaciekawienie deweloperów oraz centrów handlowych słupskim rynkiem nieruchomości odegrały istotną rolę w walce z bezrobociem.

Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku uchwalił by wyłożyć prawie 16 milionów zł na wsparcie szkoleniowo-doradcze i finansowe dla osób bez zatrudnienia. Powiatowy Urząd Pracy tworzy rozmaite formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako niepracujące. Są to między innymi kwalifikacyjne kursy zawodowe lub permittering Norwegia staże, które są ciekawym założeniem opierającym się na zdobywaniu
umiejętności praktycznych.
Więcej na
Ponadto, zatrudniający

Wydajność pracy

Autor: Roy Mohan Shearer
Źródło: http://www.flickr.com

w chwili, kiedy potrzebuje pracownika w wielu przypadkach swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, którą wcześniej miał okazję poznać.
O stażystów ubiegają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku osoby zarejestrowane w PUP przebyły staże między innymi w hotelach, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych.
Podczas odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Urząd pracy oferuje również środki finansowe na rozpoczęcie działalności.
Dalej

Na całkiem szybki angaż mogą liczyć wprawni technicy różnych specjalności – budowlańcy, mechanicy, elektrycy i energetycy. Wiecznie mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” poszukują praktycznie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł czy finanse. Zawód ten cały czas jest popularna i nie traci swej aktualności. Trudności ze znalezieniem miejsca zatrudnienia nie powinni zauważyć także kierowcy. Dynamicznie rozwijająca się krajowa gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co oznacza rosnące zamówienia w branży transportowej. Kolejną propozycją jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu.
Jeśli chcemy poszukać informacji dotyczących pracy w Słupsku posłużmy się oknem na świat – wpisując w sieci tekst: oferty pracy Słupsk, a są spore szanse, że odnajdziemy tą drogą przyszłe miejsce pracy.
Zobacz