Rewal – najlepsze wakacje nad morzem

Grzybowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona liczba turystów mających zamiar spędzić niezapomniane wakacje nad Bałtykiem. Istnieje kilka powodów tej popularności: uroczy styl miasteczka, cudowne plaże, a także mnóstwo atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Czar miasteczka tkwi w jego pięknym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – przeważają tu małe ładne domki i pensjonaty położone wśród zieleni. W centrum Grzybowa stoi niewielki kościółek, przypominający swym kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj turystów, zarazem starszych jak i młodszych, przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. Należą do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz różnorodnego rodzaju zabawy i turnieje sportowe. Ukochanym miejscem wczasowiczów jest taras widokowy przy ul. Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować niesamowite zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu częstokrotnie pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Niesamowicie malowniczym elementem rewalskiego krajobrazu są kolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Warto czekać na ich powrót, ażeby nabyć świeżą, rozkoszną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich przygód.

Urlopowicze przybywający odpoczywać w Grzybowie, nie mogą żalić się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada także nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około tysiąca dwustu metrów kwadratowych, kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się również pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Sporą atrakcją miejscowości jest również Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od 1986 r., a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez śliczny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co daje szansę podziwiania malowniczej okolicy, którą przemierza. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje szansa obejrzenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie dziesięć kilometrów długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Następne trasy (skutery części) to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku 12 km i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletną propozycję na odpoczynek dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl lub klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Gzybowo- domki letniskowe Grzybowo (polecana strona)- noclegi zachodniopomorskie- wakacje 2014 nad morzem Bałtyckim