Niezbędne kryteria do uzyskania dotacji unijnych na rozwój przedsiębiorstwa

Fundusze unijne mogą okazać się sporą pomocą finansową dla początkujących firm. To, czy dotacja na rozwój firmy będzie dla nas osiągalna, zależy od wielu czynników. Najważniejsze jest, aby zainteresować się bieżącymi konkursami, które mogą być dla nas przepustką do osiągnięcia wymarzonego celu.

Wciąż pojawia się mnóstwo konkursów o fundusze unijne. Praktycznie zawsze są one przeznaczone dla odpowiednich grup na określony cele. Region też może być czynnikiem utrudniającym. Niezbędna jest, aby sprawdzić, czy w konkretnym mieście, które nas interesuje, możemy starać się o dotację. Niebagatelną sprawą jest stosowanie się do dat. Stosunkowo nieczęsto ma miejsce sytuacja, gdy możliwe jest składanie wniosków przez okres całego roku. Zaopiniowanie wniosków o na rzecz przedsiębiorców i przedsiębiorstw ubiegających się o fundusze unijne, sporządza rzeczoznawca majątkowy. Wszystkiego dowiesz się na stronie Cena Biznesu.Opinie mogą dotyczyć przykładowo oceny jakości, ilości, zastosowanych do wyrobu surowców jakości produkowanych wyrobów, wartości i ich ilości, wyceny nieruchomości, pionierskości przedsięwzięć produkcyjnych, technicznych, a także organizacyjnych. Trudno, obecne szanse na uzyskanie funduszy dla istniejącej firmy są stopniowo coraz mniejsze.

Różne nominały euro

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużo zależy od regionu umiejscowienia siedziby wybranej firmy. Czasami bywa tak, że tylko przedsiębiorstwa umiejscowione na terenie danego województwa mają możliwość skorzystania z funduszy, podczas gdy firmy w sąsiednim województwie są tej możliwości pozbawione. Jeśli więc są ku temu sprzyjające warunki , można zmienić lokalizację do regiony, który obejmuje konkurs. Czasami jednak sama zmiana lokalizacji to za mało i w takim wypadku wymaga się, aby firma miała w danym województwie siedzibę lub oddział. Żeby poznać szczegóły wejdź pod adres: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-fundusze-unijne-2015-wszystko-co-musisz-wiedziec pozyskanie wymaga ogromnej determinacji. Należy być na bieżąco z zawiadomieniami dotyczącymi konkursów, skrupulatnie sprostać wymogom i stosować się do wyznaczonych dat. Bardzo ważny udział w procesie przyznawania dotacji ma także rzeczoznawca majątkowy, ponieważ dzięki niemu możliwe fachowe spojrzenie na całość naszej działalności. Więcej informacji znajdziesz w linku.

w linku