Jakim sposobem zarejestrować znak towarowy?

Znak towarowy jest to miano i logotyp wyrobu. Jego rejestracja chroni firmę przed nieuczciwymi konkurentami.
Jeśli przedsiębiorstwo uzna, iż wystarczy jej ochrona znaku towarowego na terytorium naszej ojczyzny, musi zapisać go w Urzędzie Patentowym.

Jeżeli chodzi o znak towarowy rejestracja nie jest trudna. Zarejestrowanie znaku towarowego na terenie Naszego kraju kosztuje 1.750 – 3.750 zł.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł i masz chęć zdobyć więcej informacji, to pomoże Ci odnośnik tu (https://flexpress.pl/branza-chemiczna/) – w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe informacje.

W owym celu przede wszystkim warto sprawdzić, czy taki wzór nie jest już zarezerwowany przez innego przedsiębiorcę. Możemy to zrobić przez internet: Urząd Patentowy udostępnia specjalną wyszukiwarkę.

market

Autor: Fan of Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Co to jest znak towarowy? Znakiem towarowym może być wszelkie oznaczenie, jakie możemy zaprezentować w sposób graficzny, jeśli oznaczenie takowe nadaje się do rozróżnienia towarów jednej firmy od produktów drugiego przedsiębiorstwa. Symbolem towarowym może być w szczególności termin, szkic, motyw zdobniczy, kolorystyczna kompozycja, forma przestrzenna, w tym forma towaru albo zapakowania, a również melodia czy też inny sygnał dźwiękowy. W świetle orzecznictwa Urzędu Patentowego dominuje pogląd, że za znak towarowy nie możemy zaś co do reguły uznać kompozycji zapachowej ani pojedynczego koloru. Prawo ochronne na symbol towarowy jest udzielane na mocy orzeczeń administracyjnej Urzędu Patentowego na czas dziesięciu lat. Na wniosek uprawnionego prawo osłonowe może zostać przeciągnięte na kolejne okresy dziesięcioletnie.

Przedsiębiorca obligatoryjnie musi zamieścić w składanym formularzu indeks towarów i usług a także wyznaczyć odpowiednie klasy towarowe i usługowe na bazie Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług.