Szybkie rozliczanie zeznania podatkowego tylko w kilka minut

Koniec kwietnia to przeważnie bardzo nerwowy czas. Zdarza się, że zapomnimy o punktualnym wypełnieniu zeznania podatkowego za zeszły rok. Zamiast wpadać w panikę, skupmy się na odnalezieniu dogodnej możliwości. Zaoszczędzimy nie tylko nasz drogocenny czas, ale również nerwy. Jaki to dogodny sposób?

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy musi świetnie znać się na podatkach. Rozliczanie zeznania podatkowego spędza sen z powiek wielu ludziom. W jaki sposób zrobić to poprawnie? Co jeśli się pomylimy? Urząd Skarbowy nie zalicza się do ulubionych miejsc mieszkańców Polski. Wygodniej po prostu się nie mylić. Postawmy na to, by rozliczyć pit online. To idealny sposób na uniknięcie pomyłek i oszczędzenie cennego czasu. Zacznijmy jednak od początku…

Aby poprawnie wypełnić zeznanie podatkowe, wpiszmy w wyszukiwarkę internetową hasło: „pit online”. Szybko znajdziemy odpowiednie witryny, na których rozliczymy pit online. To tam zostaniemy krok po kroku pokierowani, w jaki sposób szybko oraz poprawnie rozliczyć się z Fiskusem. Wystarczy, że wpiszemy swoje dane osobowe, widoczne na picie 11, jaki otrzymaliśmy od księgowej. Należą do nich: imię, nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania, data urodzenia, PESEL, nazwa Urzędu Skarbowego i jego adres. Kiedy je wpiszemy, to możemy uznać, iż połowa roboty jest już zrobiona. Teraz będzie już tylko łatwiej. Wystarczy, że w konkretne kwadraciki wpiszemy dane, podane przez szefa – rozlicz pit online.

podatki

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

To program, pomocny do rozliczania, wygeneruje właściwy dokument, jaki po uprzednim podpisaniu, będziemy mogli przesłać do Urzędu Skarbowego. Pamiętajmy o tym, by ofiarować 1% podatku na wskazaną Organizację Pożytku Publicznego. W efekcie tego działania pomożemy tym, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Na długiej liście takich organizacji są, między innymi: przeróżne fundacje, stowarzyszenia, hospicja, schroniska dla zwierząt, itd. Możemy również wspomóc te, które działają na rzecz lokalnej społeczności.

Inne, też niezwykle ciekawe szerokie opracowanie opisywanego zagadnienia znajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Jeżeli nie wskażemy konkretnej organizacji, wówczas jeden procent naszego podatku trafi do Skarbu Państwa. Lepiej więc, rozliczając pit online, wskazać stowarzyszenie, które liczy na nasze wsparcie. Dzięki temu szybko rozliczymy się z Fiskusem a przy okazji zrobimy coś dobrego dla innych ludzi.