Kraina Tysiąca Jezior, teren zieleni, jeziora, różnorodność zwierząt i flory oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe okoliczności wypoczynku

O zaletach regionu północno-wschodniej Polski można opowiadać bez końca i to używając samych – naj. Są tu najgłębsze w kraju i najczystsze jeziora a także najobszerniejsze na całym obniżeniu Europy Środkowej, połacie leśne. Najładniejsze księżycowe scenerie polodowcowe.

Kraina Wielkich Jezior, to także najsurowszy w kraju klimat, dzięki temu okolica otrzymała określenie polskiego bieguna zimna. Rzadkością na skalę ogólnoświatową, jest jezioro Hańcza, najgłębsze w Polsce a nawet w środkowej części kontynentu. Woda ma charakter jeziora wysokogórskiego z bardzo przejrzystą, świetnie natlenioną wodą. Od dawna weekendy nad wodą są rozpowszechnione wśród płetwonurków, którzy posiadają nieopodal swoją stałą bazę noclegową – domki na Mazurach.

jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wspaniały wypoczynek spotka odwiedzających decydujących się na weekendowy pobyt nad naturalnym zbiornikiem Wigry. Obszar wód wigierskich, stanowi jeden z najpiękniejszych obszarów w kraju (zaplanuj wakacje już teraz).

Ciągle masz wielkie problemy z odnalezieniem interesującej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (http://eccoholiday.com/p/malta), one z pewnością Cię nie rozczarują.

Przez Wigry ma swój bieg rzeka Czarna Hańcza, jeden z najpopularniejszych spływów kajakowych w Polsce. Kajakarze mogą przespać się na obszarze Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca amatorzy spływów kajakowych mogą udać się na jeden z najbardziej urokliwych i najpopularniejszych tras kajakowych. Turystyka wodna na Suwalszczyźnie ma już własne obyczaje (źródło). Zapaleńcy żeglarstwa ciągną na Wigry, przepełnione wysepkami i zatoczkami.

Jezioro Wigierskie uatrakcyjnione nierówną linią brzegową wraz z położonymi w sąsiedztwie, mniejszymi jeziorami, to bezcenna enklawa turystyczno-krajoznawcza w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Mazury to mekka dla amatorów wędkowania. Wśród rybaków dużo jest opowieści o zdobyczach, w rejonie Biebrzańskiego Parku Narodowego, ogromnych rarytasów – sumów a także obfitości różnych

jezioro

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

lubianych rodzajów ryb. Nad Biebrzę podróżuje się by obcować ze środowiskiem naturalnym, po przebywać w ciszy urywanej jedynie ptasim śpiewem.

Biebrza to enklawa dla tropicieli ptaków . Ze względu na nich, urządzane są eskapady łączone z obserwacją i poznawaniem unikatów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki fantastycznie się śledzi posuwając się nieśpiesznie kajakiem lub tratwą, która fantastycznie zastępuje kempingi na Mazurach dlatego, że tratwa fantastycznie sprawuje rolę interesującego schronienia.