Najlepsze programy dla firm

Faktoring. Pojęcie jeszcze nie tak znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez przedsiębiorców. Faktoring bezsprzecznie zapewnia gotówkę (płynność) w dość krótkim czasie i bez niepotrzebnych formalności, więc sposób działania posiada coraz więcej zwolenników. Przede wszystkim, daje przedsiębiorstwom środki potrzebne do ich funkcjonowania.

Już dziś możemy zauważyć, iż faktoring () idealnie się sprawdza i w czasach gdy firma miewa się

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

jak należy, gdy istnieje konieczność zapewnienia szybkiego zastrzyku gotówki, który ma zapewnić błyskawiczne wsparcie dynamicznego wzrostu firmy – jak i w sytuacjach gdy firmy mają problemy z utrzymaniem się na rynku. Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa adresowana do konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, i dlatego szybciej można odpowiadać na te sytuacje. Podczas gdy masa instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć niespokojnie, firma audyt biznesu faktoringowa w związku, że opiera się w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą „dozę wsparcia” dla firmy, szczególnie w cięższych sytuacjach. Klienci korzystający z faktoringu o wiele prościej radzą sobie w trudnych czasach.

Faktoring w Polsce cieszy się sporą popularnością, lecz w porównaniu z państwami bardziej rozwiniętymi, takimi jak Niemcy nadal mamy dużo do nadrobienia.

finanse

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład we Francji firm, które korzystają z usług faktoringu jest około 50 tys, natomiast w Polsce jest to ok 6 tys. To przykład na to, jak dobrze sprawdza się to narzędzie zarówno w skali światowej, jak i na polskiej arenie. Sporo branż w Polsce „kurczy” swój zakres funkcjonowania – faktoring wychodzi naprzeciw tym potrzebom, niełatwym czasom i wyraźnie widać, że z każdym dniem przybywa mu entuzjastów.

Zwykle z pewną nieufnością podchodzimy do innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Jednak czas pokazuje, że nie taki diabeł straszny… Swego czasu nie wszystkim było znane pojęcie SEPA – . Dziś to konieczność. Przesyłanie pieniędzy pomiędzy rachunkami banków w obrębie Unii Europejskiej nie może być prostsze. Zainteresujmy się więc tymi pojęciami, gdyż przynieść nam mogą jedynie korzyści.