Współczynnik konwersji, a google doubleclick – a więc, bannery a także reklamy, przeciwko firma w sieci internetowej

Co to jest dokładnie współczynnik konwertowania i w jakich przypadkach się go stosuje? Dlaczego jest tak istotne, aby każdziutki szanujący się przedsiębiorca wiedział o nim jak najbardziej dużo? A czym bywa google doubleclick oraz jakie ma powiązanie z wspomnianym współczynnikiem? To wszyściutko nie posiadając najbardziej małego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego artykułu!

oferty

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Na pytanie: Co to jest konkretnie współczynnik konwersji? – w zasadzie odnalezienie odpowiedzi nie jest nazbyt trudne. Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że powinien poznać jego definicję każdziutki przedsiębiorca, który to chce, lub już prowadzi swoją działalność w sieci internetowej. Sam współczynnik konwersji, możemy również przezwać Wskaźnikiem konwersji, czyli mówiąc krótko – wskazuje on liczbę (za pomocą procentów), jak dużo person kliknęło nasz własny baner, reklamę, zakupiło wytwór na naszej stronie oraz tak dalej. Mówiąc krótko pokazuje jak skuteczna jest dana stronka, lub jej reklama, czy baner. Im bardziej wysoki wskaźnik, tym lepiej z tego powodu dobrze jest się dobrze nad tą rzeczą zastanowić i zacząć działać!
Grupa pracowników firmy

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mówimy o google doubleclick, to bywa to firma, która to opiekuje się dokładnie bannerami reklamowymi, a także animacjami. Bywa to firma (iso 17025) komercyjna, którą w marcu dwa tysiące ósmego roku przejął napomknięty już nasz Wujek Google.

Zadaniem Doubleclick bywa zbieranie danych z odwiedzanych poprzez nas samych stronek oraz dopasowanie kolejnych reklam do naszych własnych zainteresowań, przez bannery, które to są w tamtym miejscu zamieszczane. Formalnie Doubleclick powstało od 1996 roczku, w lipcu dwa tysiące piątego roku została przejęta przez przedsiębiorstwo Hellman and Friedman.