Czym się można zajmować zimą, żeby się nie nudzić, czyli krótki przegląd możliwości na spędzanie wolnego czasu.

Wielu ludzi narzeka, że zimą nie bardzo będzie miało co robić, skoro na zewnątrz pada śnieg i jest zimno. Rzeczywiście możliwości jest jakby nieco mniej, ale stwierdzenie, że nic się nie znajdzie jest chyba jednak trochę przesadzone. Cały czas funkcjonują przecież różnego rodzaju baseny, siłownie i kluby fitness.

narty, góry, zima

Autor: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko można tam spalić zbędne kalorie, ale także poprawić stan sylwetki i wzmocnić siłę i wytrzymałość. W większych miejscowościach z pewnością znajdzie się także lodowisko – jazda na łyżwach jest świetny sportem i rewelacyjną zabawą, więc jeśli tylko ktoś będzie miał okazję na tego typu formę rozrywki to warto się na nią skusić. Jeśli chce się robić coś w grupie, to również jest kilka możliwości do tego. Sporo osób wynajmuje stoły do ping-ponga, są one dostępne w większości klubów i szkół i najczęściej będzie to kwestia dotarcia do kogoś, kto je do wynajmu oferuje. () W podobny sposób pomyśleć również można o wynajęciu jakiejś sali gimnastycznej na pogranie sobie w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną – tu także bez problemów w jednej z okolicznych szkół coś będzie można znaleźć.

Lecz zima przede wszystkim kojarzy się ze śniegiem, więc nie można także zapomnieć o sportach z nim związanych, to znaczy jazdą na desce lub nartach. Nasz kraj ma ten komfort, że praktycznie całe południe to są góry, a w nich duże ilości tras narciarskich oraz wyciągów.

wyciąg narciarski

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie inwestuje się spore kwoty w infrastrukturę, przez co w wielu miejscach będzie się miało niezależność od pogody, trasy są sztucznie oświetlone i naśnieżone, więc można tam szusować praktycznie bez ograniczeń. Nie ma również żadnego problemu ze sprzętem, co jest dość istotne przy osobach rzadko jeżdżących, bo liczne wypożyczalnie oferują jego ogromne ilości. Takie tanie domek do wynajęcia na kaszubach wyjazdy na narty można zaplanować na parę dni- się więj, przykładowo na ferie, i wtedy będzie trzeba wynająć jakiś przytulny pokój w hotelu czy pensjonacie, najlepiej w pobliżu wyciągu. Wiele osób jedzie również na jeden dzień, wtedy ruszają oni rankiem w drogę, później kilka godzin na stoku i powrót do domu.