Język ukraiński – czy opłaca się uczyć?

Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W okresie PRL-u naczelnym językiem, którego uczono młodych ludzi, był rosyjski.

Po przemianach 1989 na szczęście postawiono na westernizacje, w szkołach pojawił się główny język Szekspira. Trudno się dziwić, w końcu to dziś właściwie główny język świata, a już z pewności internetu. Warto wiedzieć, że języki wschodnie ostatnio powróciły do łask. Stało się tak dlatego, gdyż przez lata ignorowano naszych wschodnich sąsiadów w kwestiach relacji gospodarczych. Coraz więcej inwestorów znajduje kontrahentów na Ukrainie i w innych państwach. Mimo dość groźnych zamieszek politycznych jest szansa, że ten rozwijający się kraj za ileś tam lat stanie się członkiem Europy.

Jeżeli wykazujesz spory talent językowy i nie wiesz, w jakim języku się szkolić, twierdzimy, że dobrym zawodem może stać się tłumacz języka ukraińskiego.

Zaciekawił Cię nasz artykułu? Zatem namawiamy Cię – przeglądnij nową stronę i dokonaj oceny (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,24.html) naszych prób. W przypadku pewnych niepewności – pytaj!

Teraz na nielicznych szkołach wyższych w Polsce można uczyć się na specjalistę w tym języku, lecz wydaje się, że niebawem ta sytuacja się odmieni. Każdy uczeń, który zdał maturę, powinien pomyśleć nad wyborem takiej trasy kariery. Nie okłamujmy się, na polskim rynku pracy jest zbyt wielu speców od języka angielskiego i polskiego. Wybierając się na filologię angielską raczej nie łudź się, że otrzymasz fajną pracę w najbliższym czasie. Na sprawy zawodowe należy patrzeć rozsądnie. Należy poznać świeże trendy w gospodarce i relacjach zagranicznych, by dokonać racjonalnego wyboru, który nie spowoduje, że przez wiele lat będziemy na bezrobociu.

Zdaje się także, że tłumacz przysięgły ukraińskiego może być niedługo przyszłościowym rzemiosłem. To oczywiste, że ożywione koneksje ekonomiczne i społeczne z Ukrainą sprawią, że dużo spraw trzeba będzie ustalać w sądach, więc będą konieczne osoby, które świetnie posługują się ukraińskim i posiadają cenne certyfikaty.