LinkedIn – portal dla poszukujących pracy i poszukujących pracownika Czytaj na ten temat więcej

Portale społecznościowe biją rekordy popularności. Można za ich pośrednictwem nie tylko odświeżyć stare znajomości. Istnieją także takie portale, które znacznie ułatwiają znalezienie pracy bądź poszukiwanie pracownika. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym z nich jest LinkedIn.

Pomysł powołania do życia portalu LinkedIn powstał na początku 21 wieku.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej prawnik prawa gospodarczego wrocław na prezentowany wątek – informacje będą na pewno bardzo fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Swoje funkcjonowanie portal rozpoczął w połowie 2003 roku. Jego działanie dostępne jest dla ludzi z wielu krajów, a sam portal jest przetłumaczony na kilkanaście języków. Pomaga śledzić ścieżki kariery innych, dzięki czemu można obrać schemat działania w konkretnej branży, nawiązać cenną nić kontaktów i zdobyć przydatne informacje. Dzięki dokładnemu opisowi zajmowanych stanowisk oraz wykonywanych obowiązków, headhunterzy prowadzący procesy poszukiwania pracowników, mogą łatwo zweryfikować przydatność kandydata do stanowiska, które chcą obsadzić. Co więcej, profil taki jak Patron Service (tu znajdują się pozostałe informacje) na LinkedIn jest wizytówką firmy.

Znajdziemy na nim między innymi opis zakresu prowadzonej działalności, specjalizacje, dane kontaktowe firmy, wiadomości o ilości zatrudnianych pracowników. Portal daje możliwość obserwowania konkretnego profilu, co może być dużym ułatwieniem w procesie poszukiwania zatrudnienia. LinkedIn umożliwia także komunikowanie się z pracownikami lub klientami, przez dodawane aktualizacje konta.

Portal LinkedIn z powodzeniem działa na terenie Polski od 2012 roku, skupiając osoby zainteresowane rozwojem swojej kariery oraz nawiązywaniem kontaktów biznesowych. Poprzez założeniu konta na takim portalu, osoba poszukująca pracy opisuje swoje zdolności i doświadczenie w branży. Dzięki temu pracodawcy łatwiej mogą dotrzeć do osób, które spełniają ich kryteria. Podsumowanie zawodowe można również na portalu zweryfikować poprzez wystawione opinie szefów, u których było się zatrudnionym bądź osób, z którymi się współpracowało. Takie rekomendacje z pewnością podnoszą wiarygodność naszego profilu.

Wszelkie rekomendacje, oceny wcześniej wykonywanych obowiązków i potwierdzenie umiejętności, przekonują rekrutera, iż informacje zawarte w CV są faktyczne. Dodatkową wiarygodność możemy zdobyć, opisując swoje osiągnięcia, zdobyte nagrody i wyróżnienia. Osoby poszukujące nowej pracy również z łatwości mogą przeglądać oferty firm, które są dla nich interesujące. Wystarczy wyszukać konto, na przykład Patron Service na LinkedIn i już można się zorientować, jakie stanowiska pracy ma do zaoferowania ta firma.