Jakie wybrać biuro rachunkowe?

Złożoność spraw podatkowych powoduje, że mnóstwo przedsiębiorców zleca poprowadzenie rachunkowości zajmującym się tym przedsiębiorstwom. Co wziąć pod uwagę wybierając biuro księgowe?

kwota

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Tradycyjnie rozumiana księgowość, jest to prowadzenie ewidencji dla celów fiskalnych, np. księgi podatkowej przychodów i rozchodów i archiwizowanie potrzebnej dokumentacji.

Jeśli ten temat Cię zaciekawi, to z pewnością zainteresuje Cię też oferta (https://www.eccotravel.eu/kenia/) na to zagadnienie, gdyż też ma atrakcyjne informacje.

Taka dokumentacja musi być składowana do momentu przedawnienia się zobowiązań względem urzędu skarbowego (to znaczy przez następne 5 lat ). Jednakże w rzeczywistości, usługi biur rachunkowych nierzadko wykraczają poza obszar tradycyjnie rozumianej księgowości. Nacisk rynkowej konkurencji sprawia, że w propozycji takich przedsiębiorstw coraz częściej pojawiają się także takie pozycje: duży zakres doradztwa (zakładanie firmy, optymalizacja kosztów, wybór postaci opodatkowania). Jeżeli chodzi o Olsztyn biuro rachunkowe ma ono w swojej ofercie również reprezentowanie zleceniodawcy w postępowaniach fiskalnych, korygowanie błędów, jakie zostały popełnione przez inne biura czy też samodzielnie rozliczającego się klienta, itd.

olsztyn biuro rachunkowe

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Po wyłonieniu biura księgowego, trzeba spisać umowę o świadczenie usług księgowych oraz parafować stosowne upoważnienia, jakie upoważnią biuro np. do składania deklaracji w imieniu klienta bądź reprezentowania go przed różnymi urzędami.

W większości wypadków na przedsiębiorcy ciąży przymus powiadomienia urzędów o tym kto odpowiada za jego księgowość oraz w którym miejscu jest archiwizowana wszelka dokumentacja. Owe dane muszą się znaleźć we wniosku CEIDG-1. Poniektóre biura rachunkowe dopełnią jednak tej czynności za zleceniodawcę na podstawie stosownego upoważnienia.