Jak rozwiązać konflikty w małżeństwie

Dziś coraz częściej dochodzi do rozpadów małżeństw. Powodów jest wiele. Zaliczają się do nich między innymi niezgodność charakterów, niewierność, nadużywanie alkoholu, awantury na tle finansowym, zły stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny.

Acz obecnie główną przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej zdobyć, a gdy już się ją ma to zazwyczaj zarobki nie są odpowiednie do realizowanej pracy. Warto, wtedy skorzystać ze wsparcia psychologa na przykład wpisując do wyszukiwarki hasło gabinet psychoterapii Kraków.

kobieta

Autor: martinalanotte
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek często jest on jedynym i słusznym rozwiązaniem. Statystycznie dużo częściej rozwodzą się pary, u których istnieje duża różnica wieku. Sygnały ostrzegawcze mówiące o tym, że coś fatalnego dzieje się w małżeństwie to przykładowo:- brak zgody- zamiast szukać rozwiązanie szukamy sprawcy,- częste spory z byle powodu,- zbliżenia małżeńskie tylko z obowiązku,- robienie sobie na złość,- przeczucie żony lub męża, że lepiej jest jak drugiej osoby nie ma w domu.

W ratowaniu związku małżeńskiego może pomóc nam psychoterapia Kraków. Będzie ona owocna wówczas, jeśli obie strony będą zainteresowane pracą nad polepszeniem swojego związku.

Jeżeli fascynuje Cię prezentowany artykuł i masz chęć zgłębić więcej na ten temat, to niewątpliwie niezły serwis (https://psycholog-seksuolog.com/rezerwacja/) będzie tutaj niezwykle przydatny.

Aczkolwiek statystyki wskazuja, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozwiodło się. Z reguły były to pary, które za późno podjęły leczenie. Mnóstwo jest gabinetów psychologicznych, w których możemy odbyć taką terapię. dobry psycholog Kraków oprócz terapii małżeńskich proponuje także fachową pomoc psychologiczną, rozmaitą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych jak również psychoterapię. Efektem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie potrafią ufać i polegać na sobie, cieszą się z odczuć erotycznych, umieją ze sobą współpracować, świetnie się dogadują, mogą liczyć na siebie w każdej sprawie.