Zwrot podatku pochodzące z Irlandii – czyli, jak ubiegać się o jego zwrot będąc ponownie w Polsce

Pracowałeś w Irlandii, jednak wróciłeś już do Polski? Rozmyślasz nad tym, co uczynić z tamtejszym podatkiem – czy może olać sprawę, czy też postarać się o jego zwrócenie? Otóż prawda wygląda w ten konkretny sposób, że wspomniany podatek dość często może wynieść nawet i kilkaset Euro, dlatego zawsze dobrze jest postarać się o jego „zwrócenie” do naszych własnych kieszonek.

błąd

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com

Jak jednak się o ten zwrot ubiegać? Co do tego potrzebujemy? Czy jest ktoś, kto może nam dopomóc w takiego typu sytuacji? No cóż po dowiadujesz się tego wszyściutkiego, jeżeli w dobry sposób przeczytasz nasz obecny felieton!
Wbrew pozorom, ubieganie się o zwrot podatku z Irlandii, nie jest zmuszone być trudne, czy nazbyt pokomplikowane. Jak każdy pracujący – nie istotne czy to w Polsce, czy też właśnie na obszarze Irlandii – płacimy podatki, w których w pewnej chwilce najczęściej ukazują się nadwyżki, które później możemy pozyskać z powrotem. Jak już zostało wspomniane, na obszarze Irlandii dosyć często tego rodzaju nadwyżki sięgają nawet kilkuset Euro, poprzez co przypominanie się o ich zwrócenie jest jak najmocniej uzasadnione, szczególnie dla naszych kieszonek. Jak jednakże to zrobić, gdy się nie mieszka na stałe wewnątrz owym Państwie? Otóż to nic prostszego! Jeżeli powróciłeś do Polski, bez problemiku znajdziesz w sieci firmy, które zajmują się tego rodzaju zadaniami i pomagają odzyskać należną nam nadwyżkę płaconego poprzez nas podatku.

Aby sprawa szła szybciej, dobrze jest posiadać dokumenty P45 lub P60, które wystawił nam pracodawca.

Masz zamiar przeczytać podobne teksty odnoszące się do podnoszonej tu kwestii? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz i zobacz wpis ze strony (https://abk.pl/).

Jeżeli ich nie posiadamy, nie jest to ogromnym problemem, jednak calutka procedura zajmie trochę więcej czasu, albowiem wynajęta firma, będzie zmuszona je za nas ponownie pozyskać.