Do szczególnie popularny typów obligacji trzeba zaliczyć bez wątpienia obligacje skarbowe. Tutaj emitentem jest skarb państwa, który pożycza ustaloną sumę pieniędzy i zapowiada jej zwrot razem z należnymi odsetkami. Dla wielu z nas obligacje skarbowe są najbardziej pewną formą inwestowania środków oraz swoich oszczędności. Państwo polskie uchodzi za wiarygodne, i większości nikt nie bierze pod uwagę tego, że w niedalekim okresie stanie się ono bankrutem. W naszym kraju spotykamy się z 2 rodzajami obligacji skarbowych. Mówimy tu o obligacjach oszczędnościowych jak również i rynkowych.
Aby mieć więcej informacji na publikowany tutaj wątek, odkryj także (http://www.traple.pl/2020/01/14/rozwoj-e-sportu-w-polsce-i-na-swiecie/) pozostałe absorbujące strony.
Obligacje skarbowe to nie tylko papiery wartościowe, które można zakupić w Polsce. Innym bardzo ciekawym wyborem są obligacje komunalne. W tym wypadku emitent zobowiązuje się do wypłaty należnych odsetek ich właścicielowi. Odsetki wypłacane są w ustalonym terminach. Obligacje tego rodzaju są wypuszczane przez jednostki samorządowe. Najczęściej okres ich spłaty wynosi od 3 do nawet 10 lat. Obligacje komunalne nie posiadają tzw. stałego oprocentowania. Przeważnie opiera się ono na przeciętnej rentowności bonów wypuszczanych przez dany kraj. Obrót obligacjami komunalnym w Polsce odbywa się poprzez Giełdę Papierów Wartościowych – . Nabywać je można na rynku Catalyst.
Obligacje komunalne być może nie są tak rozpowszechnione jak obligacje skarbowe, ale nie oznacza to, że nie opłaca się w nie lokować. Dobrze zainwestowane pieniądze zawsze w przypadku papierów wartościowych takich jak obligacje zwracają się z kilku procentowym zyskiem.