Native speaker jako nowość w prowadzeniu wykładów w czasie nauki języków obcych.

Termin „native speaker” pochodzi z języka angielskiego i znaczy „użytkownika ojczystego języka”. Każdą osobę,jaka wychowała się w terenie oddziaływania jakiegoś języka a jednocześnie jest on dla niej językiem rodzimym można nazwać „native speakerem” danego języka. Czyli Polak jest native speakerem języka polskiego, Londyńczyk jest native speakerem języka angielskiego, ale Irlandczyk może być na przykład native speakerem języka angielskiego i irlandzkiego, znowu native spekerami języka niemieckiego mogą być zarówno: Niemiec, Austriak, Szwajcar. Ściśle z terminem „native speaker” wiążą się pojęcia dwujęzykowy (bilingwalny).

idź na stronę

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli szukamy native speakera w warszawie wystarczy wpisać w wyszukiwarkęhasło native speaker warszawa. Wiele osób zastanawia się czy lepiej mieć lekcje z angielskiego z polskim wykładowcą czy native speakerem? Czy rodowity Anglik, Kanadyjczyk czy też Amerykanin wyuczy nas języka szybciej aniżeli wykształcony na anglistę Polak?

Nasi wykładowcy posiadają przygotowanie pedagogiczne, warsztat i jasną doskonałość pracy. Jeśli przy tym umieją świetnie język angielski i potrafią zarażać upodobaniem do kultury anglosaskiej, posiadają wszystko, co potrzebne, żeby dobrze nauczać języka. Przygotowanie pedagogiczne daje im atrybuty do zorganizowanego nauczania innych. Przecież to, że ktoś zna od dziecka angielski (czy polski), nie znaczy, iż wie, jak przekazać tę wiedzę drugim. A na tym polega zadanie lektora. Bez przygotowania dydaktycznego zajęcia mogą być haosem.

Nawet jeżeli raz czy drugi się uda, z wykładu na wykład nie będzie konsekwencji, ciągłości, koncepcji na dłuższy proces. A native speakerzy np. native speaker warszawa? Nie możemy rzec, iż nie mają

angielski

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

przystosowania do nauczania. Niejednokrotnie bywają po kursach CELTA albo ich odpowiednikach, posiadają jakieś poprzednie doświadczenia. Na pewno wzbudzają wielki entuzjazm i przyjemność z uczenia się języka. To przecież niesamowita atrakcja porozumieć się z cudzoziemcem. Są ciekawi, bywają inni, bywają intrygujący.

Jesli pragniemy uczyć się angielskiego starczy poszukać na portalach ogłoszeniowych frazy język angielski warszawa. W tym wypadku także mamy możliwość uczyć się przy pomocy native speaker warszawa. Wspaniale nadają się do przełamywania barier podczas komunikacji w języku obcym. Nie ma możliwości ich zagadnąć po polsku, jak powiedzieć po angielsku to czy tamto. Większość z nich jest bardzo komunikatywna i niejednokrotnie unika uczenia gramatyki. Wykłady są zazwyczaj mówione i mniej wetknięte w ramy podręcznika czy programu.