Dlaczego opłaca uczyć się języka obcego na obozie językowym? Co w ten sposób zyskujemy?

Wakacje są czasem odpoczynku, w tym okresie w związku z tym możemy cieszyć się ciepła pogodą, dalekimi wyjazdami, przygodami i zabawami w gronie przyjaciół. Z reguły w tym okresie nie myślimy o nauce. A jednak, istnieją takie osoby, jakie podczas wakacji chcą się rozwijać i umiejętnie łączą letni wypoczynek z uczeniem się języków obcych.

Udział w takim przygotowanym obozie językowym, jaki może odbywać się w naszym kraju albo za granicą, to spora wygoda. Obozy językowe to lekcje, transport, zakwaterowanie oraz wyżywienie na czas, kiedy ma miejsce kurs. Różnorodność oferty pozwala na wybranie obozu, jaki będzie odpowiedni do wieku, poziomu językowego, jak również zasobności naszego portfela. Jesteśmy w stanie wybierać pomiędzy pobytem nad polskim morzem lub w górach, można też pojechać do ulubionego kraju za granicę.

nauka języka

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu wyjazdy wakacyjne to same zalety, gdyż prócz nauki języka można uprawiać różne sporty, oglądać bardzo ciekawe turystycznie miejsca i jednocześnie korzystać z uroków lata.

Podoba Cię taki tekst? Zatem zobacz ponadto to, tu również są wyłącznie świetne informacje (http://www.talentum.pl/kurs-maturalny-matematyka-online/), które z pewnością Cię zaciekawią.

Założeniem każdego obozu językowego powinien być nacisk na komunikowanie się w tym języku, bo dzięki temu możemy wykorzystać swoje umiejętności jeśli chodzi o poznawany język w praktyce. W różnych interesujących programach odnaleźć możemy warsztaty językowego z grami, zabawami językowymi i luźnymi dyskusjami, w jakich łatwiej jest się “przełamać” i zacząć używać obcego języka. Podczas zajęć wykorzystywane są ciekawe materiały multimedialne oraz różnego rodzaju autorskie programy do nauki słówek.

Tego typu zajęcia powinni prowadzić doświadczeni polscy lektorzy jak również native speakerzy, jacy kładą nacisk na praktyczne wykorzystywanie i ćwiczenie języka. Kursy językowe za granicą lub kursy języka polskiego dla obcokrajowców to natomiast o wiele większa ilość korzyści, gdyż w społeczności międzynarodowej łatwiej się nauczyć języka – o kursach dla obcokrajowców. Przykładowo prościej jest się nauczyć angielskiego, gdy przebywamy w Anglii, aniżeli kiedy uczymy się w Polsce. Efekty są zdecydowanie lepsze, czasem bowiem jesteśmy wręcz zmuszeni, żeby używać tamtejszego języka, gdyż nikt – co jest do przewidzenia – nie będzie rozumiał, co chcemy powiedzieć. Dzięki temu łatwiej nam się przełamać, aby podjąć konwersację. Przy tym też możemy się “osłuchać”, to znaczy zwracać uwagę w jaki sposób ludzie wymawiają i akcentują konkretne słowa. Jak również poznawać w ten sposób nowe słownictwo, które bardzo często możemy na przykład wyłapać z kontekstu rozmowy.