Czy obecnie opłaca się inwestować w mieszkanie na wynajem? Jaka jest aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym?

Jeszcze kilka lat wcześniej przeżyliśmy prawdziwy boom na kupno mieszkań traktowanych jako inwestycje i przeznaczonych wyłącznie na wynajem. Czy teraz ten trend się utrzymuje Czy w ogóle sensowne jest kupowanie mieszkania tylko po to, żeby od razu je wynajmować? Po jak wielkim czasie można liczyć na zwrot zainwestowanej kwoty pieniędzy? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te i parę innych pytań związanych z wynajmowaniem mieszkań.

Apartamenty Szczecin

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to opłacalne?
Oczywiście z pewnością nie ma co liczyć na to, iż kupno mieszkania na kredyt zwróci Ci się w krótkim czasie. Jeśli weźmiesz kredyt na przykład na mieszkanie dwupokojowe w Szczecinie, bez wątpliwości musisz liczyć przynajmniej piętnaście lub dwadzieścia lat spłacania podobnego kredytu. Jeśli jednak masz trochę wolnej gotówki, a równocześnie traktujesz to bardziej jako inwestycję długoterminową, bez wątpienia zakup takiego mieszkania nie jest głupim pomysłem. Trzeba jednak zastanowić się, w którą grupę docelową najemców celujesz – jeśli zdecydujesz się na typowe mieszkanie dwupokojowe, zazwyczaj będziesz wynajmować je studentom, a to na pewno nie jest najłatwiejsza grupa docelowa.

Zainspirował Cię ten artykuł? Masz chęć zostawić jakieś komentarze o nas? Będzie to dla nas szalenie przyjemne doświadczenie.

W takim razie warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będą na przykład Apartamenty Szczecin których sprzedaje aktualnie naprawdę sporo. Oczywiście takie mieszkanie bez wątpienia będzie o wiele droższe, jednakże równocześnie będziesz mógł je wynająć dorosłym osobom po znacznie wyższej cenie.

Apartamenty Szczecin to aktualnie jeden z najbardziej polecanych trendów na rynku mieszkań – jeżeli zdecydujesz się na kupno takiego mieszkania (sprawdź), bez wątpliwości nie będziesz tego rozwiązania żałował w najbliższym czasie.