Ciekawy zawód, jaki gwarantuje ciekawy rozwój. Jednocześnie wymagane jest, żeby stale się doszkalać. To jest niezbędne w kari

Audytor wewnętrzny to przedstawiciel działu audytu wewnętrznego, takie zadania więc mają polegać na uczestniczeniu w projektach audytorskich lub wykonaniu prac założonych w planie audytu. Na czym polega ta praca? Każdy audytor musi zrozumieć idealnie cele organizacji, określony klimat ryzyka finansowego i operacyjnego, w jakim działa dana organizacja.

Istotne jest także pojmowanie różnorodnych zewnętrznych regulacji lub potrzeb, które reprezentują akcjonariusze i pozostali pracownicy firmy.

Kto może być audytorem wewnętrznym?
Ścieżkę kariery w tej dziedzinie można zrobić w sumie w 3 miejscach. Pierwszą z nich jest firma audytorska, co oznacza prywatne firmy trudniące się audytem na zamówienie. Pozostałe miejsca to dział audytu wewnętrznego oraz wybrany inny dział firmy. Audytor wewnętrzny jest coraz bardziej cenionym fachowcem na rynku pracy. Pomimo to, by tak było potrzeba jest dwu-trzy letnie doświadczenie, a ponadto powinien on mieć dużą wiedzę teoretyczną. Powinien dobrze definiować procesy biznesowe, idealne pojmować metodologię dokonywania audytu – szkolenia EcoMS

warto!

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Bardzo istotne są udokumentowane kwalifikacje zawodowe. Może być też tak, iż dany audytor jest faktycznie w okresie uzyskiwania kwalifikacji. Najistotniejsze cechy takiego specjalisty to na pewno dokładność i przestrzeganie terminów, a jednocześnie gotowość do dość intensywnych podróży służbowych. Jak audytor wewnętrzny jest wyposażony w umiejętności zarządzania zespołem oraz konieczną wiedzę merytoryczną, to może awansować na managera ds. audytu wewnętrznego. Pomimo to, istnieją także inne możliwości lepszej kariery.

Możemy przykładowo zostać specjalistą lub kierownikiem w jednym z działów operacyjnych. Można również zostać kontrolerem finansowym w mniejszej firmie. Na pewno ułatwi zdobycie odpowiednich kwalifikacji, jak ACC czy CIMA.

Powinniśmy bez przerwy o tym myśleć, to znaczy rozwijać się w tej wąskiej specjalizacji, pomagają w tym faktycznie właściwe szkolenia, jak audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością szkolenie >>> centrum konferencyjne zielna (więcej na ). Będą na takich dodatkowych szkoleniach zdecydowanie pomoże nam to w samorozwoju. Szczególnie, iż aby być coraz lepszym specjalistą trzeba zawsze jednocześnie się dokształcać.