Zakładanie własnej firmy jako nieskomplikowany proces

Zajęcie na etacie jest dla każdego sytuacją bezpieczną. Pracownik nie ponosi niebezpieczeństwa związanego z pozyskaniem zamówień, lub utratą majątku. To także możliwość wykorzystania płatnego urlopu.

Prowadząc działalność gospodarczą z tych przywilejów skorzystać nie można. Tutaj człowiek biznesu jest sam dla siebie szefem, sam wyznacza profile aktywności i ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Lecz za to ma więcej wolności, sam ustala godziny pracy, lub zakres obowiązków, choć coraz to częściej zdarza się, że samozatrudnienie jest jedynie inną postacią pracy na rzecz aktualnego pracodawcy.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jest nam miło. Może wyrazisz chęć również przeczytać nowe zajmujące treści? Trzeba tylko wejść na hiperłącze do www i voila.

Dobrą opcją dla pracy na etacie jest założenie własnej działalności. Aktywność gospodarczą wolno założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, lub podpisu elektronicznego.

pieniądze

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie firmy nie jest trudne, lecz należy zrealizować parę działań, odwiedzać parę miejsc i to w dobranej kolejności. Zaczynamy od zapełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest jednocześnie prośbą o nadanie numeru REGON, nadanie, czy też oznaczenie numeru NIP i wybór formy opodatkowania, również zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu komunikuje się również wszelakie przemiany z obrębu podawanych wiadomości. W blankiecie trzeba podać gatunek wykonywanej aktywności według listy PDK.

Decyzje w zakresie źródła dochodu winna poprzedzić dokładna analiza przychodów, wydatków, wielkości składek odprowadzanych do ZUS. Efektem tego powinno być porównanie wynagrodzenia netto z pracy i przychodu netto z aktywności.