Czy na dłużnkach można zarobić pieniądze?

Dług to koszmar wierzyciela, niemniej jednak nieuczciwy kontrahent również powinien liczyć się z konsekwencjami. Ten pierwszy daje z siebie wszystko, by odzyskać kasę, dłużnik zaś robi wiele, by wymigać się. Jak mówi przysłowie, gdzie 2 się tłucze, tam trzeci korzysta.

aukcje komornicze tarnowskie gór

Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Jeżeli zapytać przypadkowo spotkane na ulicy osoby, czy posiadają długizadłużenie, to odpowiedzą w większości, że nie. A w rzeczywistości jest tak, że niemal każdy z zapytanych posiada na głowie jakieś zobowiązanie finansowe. Nabyłeś na raty artykuły gospodarstwa domowego, posiadasz jakiś nieopłacony mandat, a może kupiłeś mieszkanie na kredyt? Zawsze, gdy zwlekasz z opłaceniem swoich rachunków, można mówić, że jesteś dłużnikiem – informuje pan Bronisław, komornik Tarnowskie Góry to zapewne nie wielka metropolia, ale roboty dla windykacji jest tu sporo, stwierdza.
aukcje komornicze tarnowskie gór
W kraju funkcjonują podmioty, które zajmują się kupowaniem wierzytelności. Mają doświadczenie prawne (MMJ – kancelaria częstochowa) oraz skuteczne mechanizmy, by pozyskać dług. Kasa jest duża. Z danych zebranych w 2014 roku wynika, że cała suma przeterminowanych płatności to 25 miliardów złotych.

Możesz zyskać na dłużnikach
komornik tarnowskie góry
Po wywiadzie z fachowcem wiadomo, że jest kilka możliwości, by zyskać na wierzytelnościach. Na wstępie należy monitorować aukcje komornicze Tarnowskie Gór organizuje takie przedsięwzięcia regularnie i tak samo jest we wszystkich większych miastach w kraju: tarnogórski komornik sądowy. Na takich aukcjach można kupić mieszkania oraz ruchomości po bardzo niskich cenach. Są tacy, którzy systematycznie biorą udział w takich licytacjach. Opłaca się monitorować ogłoszenia o aukcjach komorniczych, ponieważ podawany jest w nich termin przeglądu nieruchomości, a także data i miejsce sprawdzenia dokumentów odnośnie nieruchomości.

Na wierzycielach może również zarobić gracz giełdowy. Można tego dokonać poprzez kupno obligacji emitowanych przez przedsiębiorstwa skupujące zadłużenia. Trzeba wiedzieć, że nabywca nie posiada gwarancji zwrotu użytego kapitału. Tego typu oferta jest celowana do ludzi potrafiących ryzykować i jednocześnie chcących zdywersyfikować swój portfel oszczędności: dowiedz się więcej.