Na początku musimy określić znak, jakim chcemy określać nasze wyroby albo usługi. Znak może przyjąć zarówno formę symbolu graficznego, a także melodii lub określonego kształtu, jaki nie będzie mógł być użytkowany przez inne zakłady czy firmy.
Wniosek musimy złożyć we właściwym urzędzie. Robimy to osobiście bądź z pomocą pełnomocnika, którym jest tzw.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, istnieje następna strona (http://www.iurico.pl/postepowanie-legalizacyjne-w-stosunku-do-budynku-usytuowanego-z-pominieciem-odleglosci-od-granicy-z-dzialka-sasiednia-na-podstawie-wyroku-nsa-z-dnia-10-maja-2019-r-ii-osk-1563-17/) o takiej samej tematyce, jaką trzeba zobaczyć. To świetny moment zatem zrób to!
rzecznik patentowy. Jeżeli wybierzemy jego usługi, będziemy mieć pewność profesjonalnie opracowanego wniosku, a przy tym zostanie on od razu oceniony profesjonalnym okiem, jakie ma szanse na zarejestrowanie. Wraz ze składaniem wniosku trzeba uiścić stosowną opłatę. Urząd Patentowy ma za zadanie skontrolować czy nasz znak może dostać patent i prowadzi w związku z tym gruntowne badania. Drobiazgowo sprawdza czy były dopełnione wszystkie formalności, a następnie przegląda wykaz towarów, które zostały wpisane na listę.
Jeżeli nie wystąpią żadne zastrzeżenia, Urząd udziela zezwolenia na opatentowanie znaku, o ile będzie uiszczona opłata rejestracyjna oraz opłata za publikację. Czas czekania na decyzję urzędu to nawet 16 miesięcy. Teraz już orientujesz się, jak zarejestrować znak towarowy. Możesz zrobić to jak najszybciej, aby nie okazało się, że ktoś już Cię ubiegł oraz będziesz musiał zastanawiać się nad nowym oznakowaniem swoich wyrobów lub usług.