Gdzie poszukiwać pracy – praktyczne porady dla rozpoczynających poszukiwania

Niejednokrotnie można spotkać się z poglądem, że w naszym kraju niezwykle trudno znaleźć ciekawą pracę. Jeżeli jednak mamy duże ambicje i dokładnie wiemy, czym chcemy się zajmować, naprawdę powinno się walczyć o swoje marzenia. Należy przede wszystkim uwierzyć we własne możliwości i stale podnosić kwalifikacje. Co jednakże z osobami, które dopiero skończyły edukację czy chcą zmienić branżę i nie posiadają żadnego doświadczenia? Czy są skreślani już na starcie?

Continue reading


Jeżeli czeka Cię pierwszy dzień w firmie to warto się do niego solidnie przygotować

Odnalezienie interesującej i równocześnie dobrze płatnej roboty to nie lada wyczyn. Przekonali się o tym głównie młodzi ludzie, jacy nie tak dawno zakończyli studia. Propozycji zatrudnienia na rynku jest mnóstwo, tymczasem spora część z nich zawiera różne haczyki, które zniechęcają osoby pragnące podjąć pracę. Wskutek tego należy starannie przeczytać ogłoszenie, a dopiero później posłać list motywacyjny oraz CV.

Continue reading


Interesujące propozycje pracy dla każdego na atrakcyjnych serwisach ogłoszeniowych

Jeszcze parę lat temu ogłoszenia o pracę wolno było odnaleźć wyłącznie w gazetach. Szukając pracy często przeglądało się właśnie takie gazety z ogłoszeniami, samodzielnie chodziło się po różnych miejscach pracy zostawiając CV, poszukiwało się pracy przez znajomych… Aktualnie właściwie każda osoba, jaka szuka pracy posługuje się w zasadzie Netem, ponieważ to właśnie tam zdołamy odnaleźć rozmaite oferty pracy zabrze, Warszawa, Kraków i tak dalej.

Continue reading


jakiego rodzaju błędy możemy popełnić przy okazji poszukiwania pracy? O czym szczególnie trzeba pamiętać?

Niezwykle często właściwi kandydaci i doskonali pracownicy mają znaczne kłopoty, żeby odnaleźć pracę. Powoduje to złość i pytania, dlaczego nie możemy znaleźć pracy, mimo doskonałych kwalifikacji i referencji. Warto zdawać sobie sprawę, że czasami w grę wchodzą detale, o których trzeba pamiętać.

Continue reading


Zgłębiamy dziedziny prawa autorskiego z profesjonalistami

O fakcie, że ważne jest przestrzeganie prawa autorskiego nie musimy nikogo przekonywać. Pozwala to na adekwatny respekt dla autorów, natomiast nas chroni przed ewentualnością bycia pozwanym do sądu. Okazuje się, że jest to jednak bardzo zagmatwana dyscyplina, której zgłębienie wymaga sporej pracy. Jednocześnie opłaca się poświęcić tej kwestii trochę uwagi.

Continue reading