Wczasy – Hiszpania i Włochy – aktywny wypoczynek

Urlop wakacyjny albo uwzględniający każdy inny okres roku dobrze jest spędzić poza granicami kraju. Nie jest jednak konieczne , by wyjeżdżać w daleką podróż. Istnieją bowiem opcje udanego wypoczynku w krajach europejskich, i to wypoczynku urozmaiconego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Jedni preferują aktywne metody spędzania czasu wolnego; dla tych osób odpowiednie mogą być narty we Włoszech.

Inni wolą raczej bierne spędzanie czasu wolnego. W przypadku tych drugich dobrą propozycją są ciepłe plaże i kąpiele w morzu. Jednym z najpopularniejszych miejsc na kontynencie ze względu na wakacyjny wypoczynek (przeczytaj ofertęHotel Żubrówka Białowieża) jest położony na Morzu Śródziemnym archipelag wysp Balearów. Oferty w rodzaju „last minute Majorka” cieszą się dużym powodzeniem, podobnie jak wypoczynek (http://www.eccotravel.eu/tajlandia/) na pozostałych wyspach. Zarówno Włochy, jak i Hiszpania to państwa oferujące wielkie możliwości w temacie wypoczynku. To, co zachęca gości z Polski to nierzadko wyższe temperatury. Sprawdź ofertę urlopu w Hiszpanii – więcej tutaj.

Dla zwolenników nart

narty

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Zwolennicy sportów zimowych nie muszą jeździć na zatłoczone polskie trasy narciarskie, by móc rozkoszować się wypoczynkiem. W Polsce niejednokrotnie zdarza się, że trasy nie są odpowiednio naśnieżone i panują niekorzystne warunki do jazdy. Z drugiej strony dla ludzi, którzy dopiero zaczynają jazdę na nartach, niepotrzebne są rozległe trasy za granicą. Wystarczy mały stok na uboczu, o niezbyt dużym nachyleniu, gdzie można ćwiczyć spokojnie swoje umiejętności. Pod hasłem „narty Włochy” znaleźć można najczęściej oferty dla pewnie czujących się narciarzy, posiadających już kilkuletnie doświadczenie. Wypoczynek w zagranicznych kurortach nierzadko niestety powiązany jest z dużymi cenami. Nie zawsze narciarzy z Polski stać na wypoczynek typu „narty w Trentino”. Z drugiej strony oferty takie mogą być bardzo opłacalne, ponieważ można napotkać dobrą promocję – warto sprawdzić.

Dla zwiedzających

Barcelona, Hiszpania

Autor: Bogdan Seredyak
Źródło: http://www.flickr.com

Hiszpania i Włochy to nie tylko ciepłe i nastrojowe plaże. Są to także kraje o wielkim dorobku w zakresie kultury. Każdy z tych krajów ma interesującą historię, której ślady odnajduje się w różnorodnych obiektach zabytkowych. „apartamenty Hiszpania” to fraza, która pozwoli na zorientowanie się w ofertach dotyczących apartamentów, zarówno na wynajem, jak i do sprzedaży. Natomiast dla osób, które udadzą się do Barcelony, by tam oglądać wspaniałe widoki i cuda architektury, skierowane są raczej pomysły w rodzaju „noclegi Barcelona”. Oferty tego typu będą urozmaicone, podobnie jak ceny, ponieważ dotyczą rozmaitych miejsc, w których jest możliwość noclegu.

Źródło: III Millenium