Sprzęt turystyczny – dlaczego nie warto na nim oszczędzać? Parę słów o tym, jak wybrać buty, plecak oraz namiot

Planujesz dalszy wyjazd? Biwak? Wypad w góry? W takim razie nieodwołalnie powinieneś zaopatrzyć się w solidny sprzęt. Obuwie, namiot, plecak – bez tego ani rusz. I nie mogą to być byle jakie przedmioty. Nie chcesz przecież chyba, by któraś z niniejszych rzeczy raptem rozleciała Ci się na pustkowiu, gdy do najbliżej zlokalizowanego sklepu czy na pobliski przystanek będziesz miał chociażby kilka km, a pogoda niespodziewanie będzie się psuć?

Właśnie. Dlatego nie oszczędzaj. Inwestuj w pewny sprzęt wyprodukowany przez profesjonalne marki, co do jakiego będziesz pewien, że nie rozczaruje Cię w najmniej odpowiednim momencie. Wielu podróżników poleca np. plecaki 4f.

Poznaj także inny zbiór artykułów przedstawiających prezentowany temat – bez strachu – wejście za darmo (https://osadanaochodzitej.pl/), zatem kliknij ten odnośnik!

Podobno nie dosyć, iż są one pakowne, to w dodatku niezmiernie wygodne, a także odporne na trudniejsze warunki pogodowe. Firma 4f (sprzęt) nastawiona jest na tworzenie produktów przeznaczonych dla aktywnych ludzi, jakim niestraszne deszcz, burza czy nawet grad bądź śnieg.
Jednakże odpowiedni plecak to jedynie część sukcesu. Podobnie ważne są buty, a przekonasz się o tym już po paru kilometrach marszu. Wyłącznie bardzo niedoświadczona oraz pozbawiona wyobraźni osoba na daleką wyprawę założy trampki. Wszyscy się orientują, iż obuwie powinno być dostosowane do rodzaju podłoża. W góry trzeba więc wziąć takie, jakie będzie sięgało za kostkę i takim sposobem ochroni naszą nogę przed urazami. Dobrze, by buty były także wodoodporne, a ich podeszwa gruba oraz odporna na poślizg.

zobacz więcej

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna tego typu obuwie nie jest tanie, podobnie zresztą jak plecaki 4f, lecz za to z reguły starcza na dość długo. Takiego zakupu dokonujemy raz na kilka lat, przebolejmy zatem te kilkaset złotych i miejmy za to pewność, iż gdy przyjdzie trudniejszy moment, buty nas nie rozczarują.

Kolejna kwestia – namiot. Jeśli będzie nam konieczny, także uczciwie pomyślmy nad jego wyborem. Przecież nie chcielibyśmy podczas ulewy nagle stracić dachu nad głową, prawda? Zdecydujmy się zatem na mcny, wodoodporny i nieco większy niż sądzimy, iż nam wystarczy. Oprócz nas bowiem muszą się w nim zmieścić także wszystkie nasze rzeczy.