jakiego rodzaju błędy możemy popełnić przy okazji poszukiwania pracy? O czym szczególnie trzeba pamiętać?

Niezwykle często właściwi kandydaci i doskonali pracownicy mają znaczne kłopoty, żeby odnaleźć pracę. Powoduje to złość i pytania, dlaczego nie możemy znaleźć pracy, mimo doskonałych kwalifikacji i referencji. Warto zdawać sobie sprawę, że czasami w grę wchodzą detale, o których trzeba pamiętać.

Ludzie, którzy potrafią opisać samych siebie językiem korzyści oraz sukcesów zdarzają się bardzo rzadko. Ponadto, w Polsce dosyć często i niesprawiedliwie są uważani za cwaniaków i zbyt słabo skromnych. Tymczasem opowiadanie o swoich sukcesach w CV i w czasie rozmowy, to nie jest przechwalanie się. Właściwe CV powinno zaznaczać twoje najistotniejsze osiągnięcia zawodowe. Pomyśleć więc powinniśmy, jakie ogromne korzyści udało cię się zapewnić zatrudniającym. Traktować je należy jako własne sukcesy, powinny więc zostać uwzględnione w CV.

dwa cv

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com

Równocześnie, niech nasza pewność nie oznacza zbytecznej bezmyślności i braku pokory. Niestety,dosyć często pełni kompetencji i wartościowi kandydaci do rozmów kwalifikacyjnych mogą podejść zbyt rozszczeniowo, tak więc zaczynają z pozycji osoby, która powinna otrzymać pracę na podstawę samego przebiegu kariery. Pamiętać należy, że nie można czuć się zatrudnionym, tylko dlatego, że udało nam się spełnić wymagania które dotyczą umiejętności lub stażu. I tyczy się to każdej pracy i każdego miejsca, jak praca Bolesławiec czy praca Zawiercie ().

Przypadł Ci do gustu nasz tekst? Zatem czytaj to gabinet kosmetyczny zakopane, co chcesz na kolejnej witrynie, którą z pasją dla Ciebie opracowaliśmy.

Tego rodzaju myślenie ma szansę spowodować, że nie będziemy pokazywać w trakcie rozmowy własnej motywacji, a w końcu ona jest najistotniejsza. Niektórzy więc mogą myśleć, że praca może przyjść do nich sama, a nie jest to prawdą, bo trzeba się trochę postarać ().

Najdoskonalsze więc rekrutacje mogą przejść im koło nosa, bo nie zrobili nic oprócz wysłana CV. O każdą pracę trzeba całkowicie powalczyć, czy to Warszawa, czy praca Nysa (). Najistotniejsze też to nie lekceważyć pozostałych kandydatów nie wypowiadać się o nich z lekceważeniem. Podobnie nie możemy w taki sposób wypowiadać się o wcześniejszych pracodawcach, to jest niezwykle źle odbierane przez potencjalnego pracodawcę. Szacunek wobec innych ludzi jest niezwykle ważny, bo może świadczyć o nas i o tym, w jaki sposób będziemy mogli podejść do wybranej pracy.