W jaki sposób wykonać wyceny wartości firmy?

Obowiązek określenia wartości własnej firmy wyskakuje przeważnie w sytuacji otrzymania przez jej właściciela wstępnej propozycji sprzedaży swojego przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji zarząd musi przemyśleć czy zaoferowane mu warunki transakcji są dla niego korzystne, co przeważnie prowadzi do pytania „Ile właściwe jest warta moja firma?”. Dziś chciałabym przedstawić rzeczywiste aspekty wyceny przedsiębiorstwa jako elementu procesu jego zbycia.

Continue reading


W jaki sposób profesjonalnie wyposażyć swoje laboratorium?

Nie od teraz wiadomo, że chemiczna jest jedną z istotnych branży nauki. Wywarła ona duży wpływ na postać naszej rzeczywistości. W wielu przypadkach także korzystamy z jej dorobku, zupełnie o tym nie wiedząc. Sporo urządzeń oraz maszyn na co dzień stosuje w praktyce jej wynalazki, co rzecz jasna bardzo ułatwia nam życie. Jako dziedzina nauki permanentnie się ona rozwija, czego wynikiem są powstające nowe wynalazki.

Continue reading


Gdzie wskazane jest wybrać się na weekendową wycieczkę?

Duża część z nas uwielbia odpoczywać. Spokój po długim dniu pracy jest bez wątpienia bardzo pożądaną przez nas czynnością, jakiej nie możemy się już doczekać. W tym miejscu należy jednakże przyznać, że coraz częściej krótki odpoczynek nie jest w stanie kompletnie zregenerować naszych sił, w następstwie tego też poszukujemy skuteczniejszych sposobów relaksacyjnych.

Continue reading