Wakacje – gdzie w tym roku wybrać się na wakacyjny urlop?

Coraz bliżej wakacje. Już z pewnością w tej chwili wiele osób planuje swoje letnie wyjazdy. Dla tych, którzy nie są w stanie się zdecydować dostępne są dwie, bardzo różne propozycje: Peru i Ziemia Święta.

Ziemia Święta, a przede wszystkim Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego marzy naprawdę dużo osób. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wycieczka do Ziemi Świętej umieszczona jest w ofercie znacznej części polskich biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla dużej grupy osób, które zdecydowały się na nią wybrać jest ogromnym przeżyciem emocjonalnym- więcej informacji. W większości przypadków uczestnicy takiej wycieczki poznają te same miejsca, w których przed ponad dwoma tysiącami lat urodził się, mieszkał, prowadził działalność apostolską i został ukrzyżowany Jezus Chrystus. W programie wszystkich wycieczek do Ziemi Świętej znajduje się więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale także dolina rzeki Jordan i Góra Karmel. Ziemia Święta to miejsce szczególne nie tylko dla wyznawców Chrystusa, ale również dla wyznających islam oraz judaizm. Nie zdziwmy się więc, jeśli naszymi sąsiadami okażą się wyznawcy jednej z wymienionych religii.

Machu Picchu

Autor: Ryan Somma
Źródło: http://www.flickr.com
Całkiem inne atrakcje czekają na turystów w Peru. Znajdują się tam pokryte śniegiem szczyty Andów, amazońska dżungla, ruiny ogromnego imperium Inków. Dla większości turystów, którzy decydują się na wyjazd do Peru głównym powodem wyjazdu jest chęć zwiedzenia legendarnego miasta założonego przez Inków – Machu Picchu. Wyjazd do Peru najkorzystniej jest zaplanować między czerwcem a wrześniem, zwłaszcza jeżeli planowane jest pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeśli chcesz przeczytać więcej kliknij użyj tego linku. Szlak ten liczy sobie ponad czterdzieści kilometrów, jego pokonanie zajmuje cztery dni. Szlak dobiega końca w Machu Picchu. To historyczne miasto leży na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie dotarli tu Hiszpanie. To dzięki temu przetrwało do naszych czasów. Miejscem, które powinno się koniecznie odwiedzić jest także jezioro Titicaca leżące na granicy Peru >> last minute peru oraz Boliwii. Miłośnicy raftingu na pewno z entuzjazmem udadzą się do kanionu Colca. Jest on naprawdę dużo większy od położonego w Stanach Zjednoczonych Wielkiego Kanionu. Decydując się na wyjazd do Peru, nie ma potrzeby ubiegania się o wizę. Znacznie ułatwia to proces wyjazdu oraz sprawia, że na wyjazd do Peru decyduje się naprawdę dużo osób.