Coroczne rozliczanie podatku znanego ogólnie jako PIT jest powinnością każdego obywatela, który pracuje i ma regularne dochody ze swojej pracy

Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest powinnością każdej osoby, która pracuje i posiada stałe dochody ze swojego stanowiska. Dla wielu osób jest to proces skomplikowany, przykładowo z uwagi na powinność wyboru spośród wielu różnych istniejących deklaracji. Typ deklaracji wybiera się zależnie od działalności, jaka jest prowadzona lub wykonywanego zawodu.

Continue reading


Za zaległe spłaty dopłacimy ZUSowi, komu opłaca się podatek liniowy – czyli coraz bliżej rozliczenia

Kolejny koniec roku wiąże się z przygotowywaniem przez przedsiębiorców zeznań podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok zostaną wkrótce zestawione na egzemplarzach PIT. Jak w związku tym wygląda regulowanie niedociągnięć finansowych? Jakie są przeliczniki mówiące o tym ile wynoszą nasze zobowiązania- odsetki od zaległości ZUS? Kto skorzysta z możliwości podatku liniowego?

Continue reading


Jak można przeznaczyć pieniądze na wybrane fundacje realizujące działalność na rzecz dzieci?

Spośród współczesnych organizacji o charakterze pożytku publicznego największym zainteresowaniem ze strony potencjalnych darczyńców cieszą się te instytucje, które proponują wsparcie dla dzieci. Mogą one nawiązywać do pomocy medycznej, ale równie dobrze mogą odnosić się do problemów niezwiązanych ze zdrowiem. W przypadku gdy ktoś jest zaciekawiony ich pracą, warto poszukać dodatkowych informacji w Internecie, najlepiej bezpośrednio na oficjalnych witrynach wybranych fundacji.

Continue reading


1 procent dla rozlicznych organizacji pożytku społecznego

W dzisiejszych czasach rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje sposobność przekazania jednego procentu na rzecz przeróżnych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez nadzwyczaj długi czas i naturalnie powinno się korzystać z tej ewentualności. Na sam początek należałoby jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co dokładnie oznacza to pojęcie.

Continue reading


Rachunkowość w Olsztynie

Trudno prowadzić firmę bez rozmaitych usług związanych z rachunkowością. Solidne biuro rachunkowe to niewątpliwie w nowym tysiącleciu fundament każdego znakomicie funkcjonującego firmy – sprzyja ono w wielu pracach, które są istotne w każdej firmie chociażby w rozliczeniu płac, obsługiwaniu księgi przychodów i rozchodów, licznych ksiąg rachunkowych oraz sporządzenie ryczałtu ewidencjonowanego.

Continue reading


Podatki? Z biurem doradztwa podatkowego to nietrudne

Dziś większość osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą i mające niewielkie firmy zatrudniające do kilku osób, decyduje się na skorzystanie z pomocy biur rachunkowych. Duża konkurencja przyczynia się do sytuacji, w której usługi świadczone przez biura są na coraz wyższym poziomie. Klienci naprawdę mają w czym wybierać.

Continue reading