Wiele osób z pewnością słyszało o terminie, jakim jest crowdfunding, a więc finansowanie społecznościowe

W ostatnim okresie tego rodzaju inicjatywy stały się niezwykle popularne. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że pozwalają na zebranie dosyć dużych sum pieniędzy, rzecz jasna jeśli finansowany projekt znajdzie stosowne grono odbiorców.

crowdfunding

Autor: Paul Roth
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie, finansowanie społecznościowe polega na zbieraniu wymaganych środków, które posłużą do zrealizowania konkretnego planu. Przeważnie, jego twórcy ogłaszają się na stosownych platformach, na jakich przybliżają założenia swoich projektów bądź sposób ich realizowania. Pieniądze przekazywane są przez zaciekawione osoby. Pojawia się wobec tego pytanie, dlaczego społeczności się w to angażują? Najczęściej ze względu na fakt, że za wsparciem finansowym idzie określona gratyfikacja i to jest podstawowa różnica, pomiędzy wszelkiego rodzaju zbiórkami a finansowaniem społecznościowym.

Wynagrodzenia mogą przyjąć postać udziału w osiąganych zyskach danego przedsięwzięcia, niekiedy ma ona również postać usług. Przykładowo, gdy finansowanie dotyczy zorganizowania koncertu jakieś grupy muzycznej w danym mieście, owym wynagrodzeniem będzie szansa uczestnictwa w podobnym wydarzeniu. Możliwości w tym względzie jest naprawdę wiele. Aktualnie crowdfunding charakteryzuje się sporym zainteresowaniem wśród zespołów, które zbierają fundusze na nagranie swojej płyty, ponieważ nie mogą odszukać sponsorów

finanse

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com

bądź wśród start – upów, czyli nowych firm, jakie dopiero wchodzą na rynek, mają ciekawe pomysły, ale ich realizacja wymaga określonych źródeł finansowania.

W Polsce idea finansowania społecznościowego powstała relatywnie niedawno, jednakże od razu zyskała sporą popularność.

Na niniejszej stronie znajdują się warte zainteresowania wątki, ale zobacz też dodatkowe tematyczne wątki (https://www.abk.pl/), gdyż one również na pewno Cię zaintrygują.

Mając na uwadze jej zalety, nie należy się dziwić, że sporo osób jest chętnych finansować ciekawe przedsięwzięcia. W dalszym ciągu w Polsce nie ma przepisów prawnych, jakie określają funkcjonowanie finansowania społecznościowego, jednakże można się spodziewać, że w niedługim czasie takowe się pojawią, ponieważ obecnie trwają prace przygotowawcze. Crowdfunding to znakomite rozwiązanie, które może być wykorzystane przykładowo do projektów społecznych bądź biznesowych. Możliwe, że niedługo więcej inicjatyw będzie pozyskiwało tym sposobem niezbędne fundusze

.