Kiedy nasz pierwszoklasista jedzie w góry musimy pomyśleć również o jego bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych

Na sam dźwięk słów narty góry dzieci reagują zazwyczaj w jeden sposób, czyli głośnym: hura! Perspektywa spędzenia ferii zimowych w Alpach i zdobywanie nowych lub doskonalenie nabytych umiejętności jest nie lada gratką. Niektórzy wolą udawać się w to samo, sprawdzone już miejsce, a pozostali szukają dla siebie trudnych tras zjazdowych i tym samym nowych wyzwań. Nasze berbecie raczej nie będą protestować, gdy zabierzemy je na wyjazd w austriackie Alpy.

zjazd narciarski

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Naukę nowych umiejętności warto rozpocząć już w dzieciństwie. Jedynie w takim przypadku konkretna osoba ma szansę na zdobycie tytułów mistrzowskich. Sławni skoczkowie narciarscy zaczynali ćwiczenia w młodym wieku i choć wtedy powątpiewano w realizację dziecinnych marzeń, to niejeden z nich pokazał, że dzięki uporowi i wrodzonemu talentowi można góry (polecana uprząż wspinaczkowa) przenosić. Który z chłopców co weekend ogląda transmisje wyścigów narciarskich i ma swojego idola, być może sam zapragnie zostać sportowcem w nieodległej przyszłości.

Słowa narty w górach kojarzą się nie tylko z pyszną zabawę , ale również z niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nasze dzieci w trakcie ferii zimowych. Malowniczy pejzaż nie powinien uspokajać naszej czujności. Jeśli dziecko, a nawet gimnazjalista oddali się niezauważalnie i pójdzie w zakątki położone poza wyznaczonymi , to nieszczęście gotowe. Zwłaszcza powyższa przestroga jest kierowana do osób na stałe zameldowanych w ogromnych miastach, to tam zimową porą w parkach zalega o wiele mniej śniegu niż na stokach gór.

Trenerzy, którzy prowadzą zajęcia poświęcone nabywaniu umiejętności poruszania się na nartach, bywają zobowiązani, aby przestrzegać elementarnych reguł bezpieczeństwa – . Narty góry to dwa wyrazy, które mogą zostać zapamiętane przynajmniej na dwa sposoby: jazda po wyznaczonych trasach jest wielką atrakcją, także dla tych, którzy jeszcze nie zdołali opanowali wszelkich umiejętności – dla nich przeznaczono tzw. ośle łączki. Z drugiej strony należy jednak nie zapominać o tym, że w górach niezwykle łatwo można ulec wypadkowi. W czasie szusowania trzeba zwracać uwagę na pozostałych narciarzy, bo ich błąd może nas słono kosztować.