Ustronie Morskie – kurort na super wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest nadzwyczaj malowniczo – jego zabudowa ciągnie się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który stromo mknie ku piaszczystej i szerokiej plaży. Kiedyś skromna osada rybacka w dzisiejszych czasach jest kurortem, do którego by spędzić wczasy nad morzem Bałtyckim przybywa kilka tysięcy urlopowiczów.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest w sumie kameralna – nieduże domki cudownie komponują się tutaj z okoliczną przyrodą. W trakcie spacerów po Ustroniu Morskim trzeba zaglądnąć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia wykonanego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż uchowało się wiele miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to również kurort uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niebywale urokliwa – idealnie współgrają tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Jest ona zaliczana do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Sporym atutem jest też tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w naszym kraju. Oprócz tego w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący zdrowotny wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do 200 – 300 metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, szczególnie jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego dobrego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Ogromną atrakcją tego odcinka wybrzeża jest także molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Jest tutaj również przystań rybacka, gdzie można obserwować wielokolorowe kutry wracające z porannych połowów i kupić dopiero co złowioną rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas odpoczynku w Ustroniu Morskim trzeba zobaczyć największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu.

Przeczytaj bez zwłoki wpis spod linku (https://www.saleweselne.com/jablonna/), ponieważ zapewne zaszokuje Cię to, jak niezwykle fascynujące materiały w tamtym miejscu są przedstawione.

Kościół, którego wiek datuje się na około sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto także wybrać się do nieodległego Malechowa, gdzie jest ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy teren, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej szczegółów .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest też szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla miłośników dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Całkowitą propozycję na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można odnaleźć w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki Ustronie Morskie- hotele Ustronie Morskie- urlop 2014