Pomysł na biznes – W jaki sposób uruchomić własną agencję pracy?

Zawodowe poszukiwania zatrudnienia bez wątpienia wymagać będą obszernej wiedzy z obszaru rynku lokalnego pracy jak też występujących biznesowych powiązań.
Agencja pracy działa na troszeczkę innych regułach aniżeli osoba bezrobotna, która także stara się znaleźć posadę, lecz tylko dla siebie, nie dla wielu rozmaitych osób, różnych umiejętnościach i kompetencjach.

uprawnienia

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Firma, której zadaniem jest pośrednictwo pracy, może działać na rynku pracy w danej miejscowości, rejonie czy też w skali całego kraju. Zdarzają się też agencje, które szukają pracy dla własnych petentów poza granicami Polski. Ogólnie, takowa instytucja zatrudnienia zajmuje się pośrednictwem pracy w naszym kraju i poza granicą, u chlebodawców z rozmaitych branż działalności gospodarczej. Prócz tego, w ramach jej aktywności realizowane są obowiązki dotyczące dla przykładu doradztwa personalnego. Agencja pracy będzie mieć 2 typy klientów, to jest osoby wypatrujące należytej pracy i przedsiębiorców, którym zależy na pozyskaniu pracobiorców o pożądanych przez nich kwalifikacjach zawodowych.
rozwój

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
pośrednictwo pracy

Autor: Alex Goodkind
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym działaniem wiodącym do uruchomienia prywatnej agencji zatrudnienia jest na pewno dokonanie jej wpisu do Centralnej Ewidencji. Możesz też prowadzić aktywność agencji w postaci spółki i wówczas wpisu rejestracyjnego należy dokonać w Krajowym Rejestrze Sądowym. Agencja pracy agencja zatrudnienia musi posiadać wynajęty stosowny użytkowy lokal, w jakim będzie prowadzić swą działalność.

W razie tradycyjnego biura jak też stacjonarnej obsługi klientów niezbędne będzie wynajęcie pomieszczenia biurowego, najlepiej w należytej lokalizacji centrum miasta. Istotne, ażeby lokal miał miejsca parkingowe dla klientów agencji. Dodatkowo, możesz prowadzić takie usługi także w formie online, oferując klientom zdalną obsługę.