Jak zmodyfikować swój pojazd? Dowiedz się na ten temat więcej

Dla wielu kierowców auto stanowi konieczny środek transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wypadu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy myślą o autach wyłącznie w praktyczny sposób. Dla amatorów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych pasji.

Działania mające na celu zmianę wyglądu rozmaitych pojazdów wiążą się z tak zwanym tuningiem.

Jeżeli przedstawiony materiał Cię zaabsorbował, to śmiało kliknij ten link, ponieważ on też Cię zaciekawi – to niezwykle ważna oferta!

Słowo to wywodzi się z języka angielskiego i oznacza regulację bądź strojenie. Wyróżnia się dwie grupy tuningu – tuning mechaniczny oraz optyczny. Pierwszy z wymienionych odnosi się do przeróbek w obrębie mechanizmu. Jego głównymi celami są polepszenie technicznych parametrów a co za tym idzie jezdnych właściwości. Można je uzyskać poprzez między innymi wymianę wałka rozrządu na sportowy, gaźnika, tłoków, korbowodów, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie turbosprężarek, tłumików, a w przypadku podwozia – wzmocnienie hamulców, obniżenie zawieszenia, założenie alufelg (czyli felg wykonanych ze stopu aluminium oraz magnezu).

auto

Autor: Evan Kilgore
Źródło: http://www.flickr.com

Porównaj: corsa c tuning

Natomiast drugi dotyczy modyfikacji w zewnętrznym wyglądzie samochodu, by podkreślić jego charakter czy podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie nie ma wpływu na polepszenie osiągów pojazdu, lecz uzyskanie zadowalających efektów wizualnych w postaci na przykład montażu ciekawych materiałów, atrakcyjnych malowideł czy innych rozwiązań które nadają w całości niebanalny wygląd.

Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemalże unikatowe.

Czy wiesz, że podobne bardzo emocjonujące artykuły są na wyciągnięcie ręki? Kliknij i zerknij na źródło info (magazynauto.pl/testy/alfa-romeo-giulia-6c-villa-deste-test,aid,1456), a niewątpliwie poczujesz satysfakcję.

Części|Części stosowane do tuningu pojazdu najczęściej poszukuje się na różnorodnych stronach poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym bądź ogólnie motoryzacji. Przykładowo wystarczy sprawdzić hasła typu “Mercedes W210 tuning” bądź “Carisma tuning”, a pojawiają się specjalistyczne strony prezentujące konkretne komponenty. Warto dodać, iż strony pojawiające się po wklepaniu frazy “Mercedes W210 tuning” dotyczą propozycji zmian w zakresie obramówek pokrętek, chromu na lampy, zegarów, przyciemnień szyb oraz wielu innych modyfikacji. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę przykuwają zwłaszcza akcesoria tuningowe, takie jak folie na lampy, oświetlenie LED, chromowane listwy, nakrętki na wentyle.

Zobacz również: