Serwer w chmurze oraz loadbalancer, czyli, jak wybrać idealne wyjście dla każdej firmy.

Większość nowoczesnych przedsiębiorstw któregoś dnia będzie w sytuacji wyboru odpowiedniego serwera. Główną kwestią w takich momentach będzie bezpieczeństwo danych oraz szybki i bezproblemowy dostęp do nich. Budowanie prywatnych serwerów będzie bardzo kosztownym wydatkiem. Komputery zajmą dużo miejsca, poza tym dojdą opłaty za prąd oraz kupno komputerów.

Usługi internetowe

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście mamy do wyboru inne wyjścia. Jednym z nich będzie dane w chmurze. Wśród ofert można znaleźć darmowe serwery, aczkolwiek żadna działalność nie powinna zdecydować się na powierzanie swoich danych anonimowym przedsiębiorstwom. Ryzyko utraty lub wycieku danych jest zbyt duże żeby oszczędzać w tej kwestii.

Rozwiązania na miarę przyszłości.
Ogromną korzyścią wspomnianego rozwiązania będzie możliwość wybrania konfiguracji komputerów w zależności od naszych potrzeb. Wybieramy liczbę rdzeni procesora, ilość ramu i powierzchnię dyskową, dzięki takiemu rozwiązaniu przyjdzie nam zapłacić za to, co faktycznie jest nam potrzebne. Uniwersalność takiego rozwiązania zapewnia nam możliwość zmiany w zasadzie w każdej sytuacji. Nasza działalność zaczyna się rozrastać i potrzebujemy mocniejszej maszyny? Nie ma problemu, w kilka chwil możemy zmienić odpowiednie parametry i serwer w chmurze ponownie zostanie używany w 100%. Musimy zwrócić uwagę czy preferowana przez nas firma robi kopie zapasowe powierzonych im danych. Jeżeli tak to nie ma żadnych obaw w związku z ewentualna stratą danych.

Działania w internecie

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Równe rozprowadzenie obciążeń.
W celu zwiększenia niezawodności swoich usług przedsiębiorstwa stosują loadbalancer, który gwarantuje równe rozproszenie obciążania między kilkanaście urządzeń, dysków lub [Fire TMS] połączeń sieciowych (przeczytaj więcej na stronie www). Dzięki takim metodom system przekierowuje użytkownika do właściwego urządzenia, które „udźwignie wagę” zadanego pytania. Najlepsze firmy gwarantują stabilność, bezpieczeństwo a także wygodę użytkowania przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Twoja działalność nigdy więcej nie musi mieć problemów z przechowywaniem danych. Zaufaj ekspertom i wybierz rozwiązanie jutra.