W podróż, byle daleko, tylko właściwie gdzie? Jest sporo ciekawych propozycji, gdzie Ty byś chciał pojechać?

Czasem pojawia się tego typu pytanie, na jakie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Co prawda , jest sporo tego typu pytań, ale to dotyczy każdego z nas, bo każdy pragnie raz na jakiś czas udać się przed siebie, zapomnieć o obecnym życiu, by oddać się zasłużonemu wypoczynkowi. No więc pytanie jest pozornie niezwykle banalne, lecz tak naprawdę nie da się na nie z łatwością odpowiedzieć. Gdzie najlepiej udać się na wakacje? O tak, już słychać wiele głosów w tej sprawie, nic dziwnego, kierunków jest sporo. Właściwie teraz możemy pojechać w każde miejsce.

wakacje nad morzem

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej jeździmy tam, gdzie zabiorą nas biura podróży. To są kierunki raczej dość popularne. Najpopularniejsza jest Chorwacja, ale często też jeździmy do Bułgarii, Hiszpanii, Grecji lub Turcji. Tam biura podróży oferują konkurencyjne pakiety i korzystne ceny.

Znanym kierunkiem wycieczek są też kraje Afryki Północnej, szczególnie Tunezja. Te wszystkie jednak oferty biur podróży są o tyle ciekawe, o ile preferujemy spędzić zwyczajne wakacje. Co jednakże, gdy na przykład chcemy zwiedzić USA lub Australię? Jeśli wybierasz Stany Zjednoczone.

Do wyboru mamy albo bardzo drogie oferty biur podróży, lub organizacja wyjazdu samemu. Pomimo wszystko, tego typu wyjazd zapewne będzie sporo kosztował, od samego lotu (nawet, gdy są promocje) po nocleg w takim państwie. Skoro więc planujemy egzotyczne wakacje powinniśmy popatrzeć w stronę Azji, a konkretnie krajów, jak Tajlandia czy Sri Lanka. Oba te kraje są niesamowite i stosunkowo tanie jak na nasze zarobki. Wiadomo, że przelot będzie drogi, gdyż to właściwie bardzo odległe kraje, niemniej, na miejscu, noc w hotelu, jak i jedzenie (pizza lubin) na pewno są na naszą kieszeń. Koniecznie musimy także popatrzeć na inne, mniej znane państwa, które nie są za bardzo w ofercie różnych biur podróży. Na przykład interesujące są Bałkany: Serbia, Albania czy Macedonia.

Wiele osób bardzo dobrze zna Chorwację, ale inne bałkańskie państwa są zupełnie nieznane. Oczywiście, nie ma tam tak rozwiniętej turystyki, a co więcej te kraje nie są w Unii Europejskiej. Mimo wszystko warto o tym pomyśleć.zobacz szczegóły (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/)W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera Zakaukazie. Kraje jak Gruzja, Azerbejdżan czy Armenia są niezwykle interesujące i bardzo stare, zachwycają każdego, kto kocha niezwykłe zabytki, pyszną kuchnię i orientalny klimat, który można poczuć na każdym kroku.