urok rodzimego wybrzeża

Piaszczyste wybrzeża, wydmy i prześliczne zachody słońca na sopockim molo, własne krajowe morze bez negowania może pochwalić się wieloma uroczymi atrakcjami, chwilami i przemijającymi momentami, jakie nie każdy podoła docenić. Jeśli jednak zdecydujemy się na wczasy nad Morzem Bałtyckim, kategorycznie winniśmy dać sobie okazję na rozpoznanie każdych czarów tego miejsca.

odpoczynek nad Bałtykim

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Marzyciele z pewnością ogromnie chętnie wstaną o świecie i przyjrzą się wschodzącemu słońcu, wzbijającemu się poza horyzont. Przekształcająca swój odcień woda, oraz budzące się do obecności nieboskłon, potrafią zdziałać wielkie doświadczenie nawet na postaciach, jakie na pozór są obojętne na czary natury. Wiele osób, ze względu na godzinę, woli oglądać zachodzące słońce, ten widok śmiało też ma własny niemożliwy do przedstawienia czar. Przechadzając się obrzeżem morza i wpatrując się w fale zawsze wskazane jest rzucić okiem także pod nogi, być może okaże się, że własnym oczom pokaże się nietypowa muszelka, lub nawet krztyny jantaru. Mamy możliwość zatrzymać się na jakikolwiek czas, bowiem są dostępne kwatery prywatne nad morzem i nasycić oczy tymi niesamowitymi pejzażami.

Morze, plaża

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy ochotę na prawdziwą wyprawę traktem naszego Morza Bałtyckiego, podróż możemy zacząć od Helu, to znaczy punktu w najwyższym stopniu wysuniętego na wschód. To oblane z trzech kierunków morzem miejsce jest ogromnie modne i entuzjastycznie uczęszczane przez wędrowców. Jest możliwość spotkać foki, można odwiedzać starocie wojskowe, tu też jest możliwość się zatrzymać i spędzić niezapomniane wakacje (zobacz: noclegi nad polskim morzem). Kierując się dalej nie sposób nie zatrzymać się na chwilę w Jastarni, jednak to Łeba na wielu osobach robi niesłychane odczucie. A wszystko z tego względu, że znajdują się tu niesamowite wydmy, jakie poniektórzy z zapałem porównują do pustyni.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Wejdź zatem do następnego artykułu i czytaj artykuł (https://www.hotelsolar.com.pl/wesela-i-przyjecia/) dużo o ciekawiących Cię kwestiach.

W parne letnie dni faktycznie wolno poczuć się w tym miejscu jak na Saharze, na szczęście jednak odnalezienie oazy nie jest w tym miejscu tak uciążliwe. Należy uświadomić sobie, że każdy zakamarek brzegu Morza Bałtyckiego ma własny cudowny wdzięk i każdego roku wszyscy chętnie powracamy do owych lokalizacji.