Angielski dla naszych dzieci

Wszyscy dobrze wiemy, że obecnie , gdy nie znamy języków obcych będzie nam ciężko. Z tego powodu jeżeli sami nie jesteśmy wirtuozami w rozmawianiu z ludźmi posługującymi się innym językiem, niż nasz własny, to próbujemy się doszkolić. Jednak, żeby nasze dzieci w przyszłości nie miały takich kłopotów staramy się, żeby od maleńkości uczyły się języka. Tak, więc nauka angielskiego dla dzieci jest niesamowicie popularna. Nie jedynie w przedszkolach, czy normalnych szkołach, ale też są organizowane różne kursy dla maluchów, gdzie uczą się języka. Poza tym możemy w bardzo prosty sposób wesprzeć dziecko w nauce angielskiego. Wystarczy , że każdego dnia będziemy włączać mu jakieś nagrania po angielsku, żeby dziecko osłuchiwało się z językiem, tylko tyle.

uczące się dzieci

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś najlepszą metodą na naukę pływania było wrzucanie kogoś do wody potem czekało się aż wypłynie. W takiej sytuacji człowiek naprawdę uczy się pływać bardzo szybko. Oczywiście istniała pewna asekuracja, gdyby miał problem, ale jakoś nikt kłopotu z wypłynięciem nigdy w takiej sytuacji nie miał. Dość drastyczna metoda, której raczej nie polecą żadne podręczniki i rodzice też jej nie stosują, raczej jedynie w gronie naszych dziadków słyszy się takie historie. A dziś w rzeczywistości to nauka (zobacz także gra na perkusji) pływania dla dzieci może rozpocząć się już w pierwszych miesiącach życia. Warto takie maleństwa oswajać z wodą. Powinniśmy przyjść na basen i zapytać czy są organizowane spotkania z nauką pływania dla rodziców i ich małych dzieci, warsztaty. Będziemy musieli, wtedy znaleźć sobie odrobinę czasu, żeby razem z naszym malce popluskać się w basenie. Będziemy zaskoczeni jak wielką radość sprawia naszym maluchom takie bawienie się w wodzie. Kiedy maleństwo podrośnie zacznie chodzić na zajęcia, gdzie nauczy się wielu ciekawych sztuczek, bo samo pływanie będzie miało już świetne opanowane.

Tańczące dzieci

Autor: Gavin Anderson
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzice mają pewne obawy przed zabieraniem dziecka na basen, dlatego taka nauka pływania okaże się świetnym rozwiązaniem. Jeżeli nie damy rady chodzić z dzieckiem na basen w pierwszych miesiącach życia, to powinniśmy nawet, kiedy ma cztery lata iść na lekcje pływania. Dobrze by dziecko uczyło się pływać, później pewnie będzie samo chciało chodzić na basen. Spróbujmy w dzieciństwie zaszczepić w dziecku miłość do sportu i do ogólnie pojętej nauki. Dzięki temu nasze dziecko nie będzie spędzało po parę godzin przed komputerem, a będzie wolało wyjść na basen, albo mocniej będzie go pasjonowały takie rzeczy jak na przykład nauka angielskiego (zobacz: ). Nie zapominajmy, że przykład idzie z góry i jeśli my sami całe dnie siedzimy przed komputerem to dziecko po prostu będzie nas naśladowało.