Jedną z najistotniejszych decyzji dla naszych dzieci jest dobór szkoły. Jaką więc wybrać placówkę oświatową – prywatną czy państwową?

Istnieje takie powiedzenie, że małe dzieci to jeszcze dosyć mały problem, a duże to już trochę większy. Oczywiście to jedynie takie przysłowie, nie można brać go do siebie, ponieważ przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać w dziedzinie “kłopotliwości”. Mimo to, jak w każdej takiej mądrości ludowej schowane jest ziarno prawdy. A tak właściwie, na różnym etapie życia zjawia się wiele wątpliwości typu, jak spowodować, ażeby nasze dziecko mało jak najlepiej, rozwijało się dobrze i czuło radość życia.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Takie wątpliwości szczególnie dotyczą szkoły, a konkretnie wyboru pomiędzy szkołą prywatną i publiczną. No tak, wybór szkoły nie jest tak naprawdę łatwy, a wakacje to dla mamy i taty, którzy pierwszy raz posyłają dziecko do szkoły, okres stresu oraz niepewności. Bo jakiego rodzaju szkoła zapewni najbardziej skuteczną edukację. Jeśli chodzi o placówki prywatne i państwowe, to jeden jak i drugi rodzaj szkoły zapewnia coś odmiennego.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, to sprawdź szczegóły (https://horyzont.net.pl/wycieczka/paryz/), które także są na niniejszy temat. Zawsze dobrze jest wiedzieć więcej.

Nieprawdą jest jednak to, iż szkoły państwowe przeważnie są gorsze, gdyż dużo zależy od tego, do której szkoły się trafi, z jakimi nauczycielami będą lekcje i tym podobne. Identycznie, zbyt wiele mitów narosło w kontekście prywatnych placówek.

Że jak prywatna szkoła podstawowa, to od razu dzieciaki z bogatych rodzin, posiadające markowe ciuchy, z drogimi gadżetami, w jakich oceny są kupowane przez rodziców. To oczywista nieprawda, a ponadto, coraz większa ilość rodziców decyduje się na wydatek w kwocie 400-500 złotych wierząc, iż zapewnią swojemu dziecku lepszą edukację. I jest w tym naprawdę dużo prawdy. W prywatnych szkołach bowiem jest indywidualna praca z uczniem, mniejsze klasy, bardziej przyjazny i łatwiejszy kontakt z nauczycielem Z innej strony mamy dość znaczną ofertę zajęć pozalekcyjnch, stąd wolny czas może być niezwykle efektywnie zagospodarowany. W tym samym sensie jest łatwiejszy dostęp do wsparcia dydaktycznego, większa protekcja, i co ważne, mniejsza okazja na spotkanie tak zwanego niezbyt pożądanego towarzystwa.

Co za tym idzie, mniejsza styczność z różnymi używkami, jak alkohol lub narkotyki. Ważną rzeczą jest także to, że nauczyciel ma stały kontakt z rodzicem, dzięki czemu jesteśmy w stanie informować o postępach w nauce, a w razie czego szybko reagować. Coraz więcej powstaje takich placówek, szczególnie w dużych miastach, jak Wrocław, lecz nie tylko.