Jakim sposobem odzyskać podatek z UK?

Wbrew pozorom brytyjski taxman myli się niemal tak często jak nasz urząd podatkowy i zdarza się, że ochoczo zabiera nam nazbyt dużo podatku.
Co w takiej sytuacji musimy uczynić? Oczywiście napisać podanie o zwrot podatku z Anglii.

Jeśli dane przesłane w naszym zgłoszeniu są prawdziwe i urząd podatkowy zda sobie sprawę, iż popełnił omyłkę i zabrał nam nadto wiele pieniążków, wówczas na nasze konto błyskawicznie wpłynie nielegalnie pobrana suma.

Kliknij ten link oraz poznaj poza tym więcej szczegółów (https://dryg.pl/oferty?categories=109&positions=116) – one również pogłębią Twój zasób informacji na rozpatrywany w tym artykule temat.

Bywa, że jest to kilkadziesiąt bądź paręset funtów, także gra jest jak najbardziej warta świeczki. O ile pragniemy odebrać nadpłacony podatek za przeszłe lata, musimy sprawdzić jak wiele pieniędzy zarobiliśmy oraz jak dużo podatku zapłaciliśmy. Dane te zamieszczone są w formularzu P60, które odbieramy od chlebodawcy po upływie każdego roku .

Bez obaw – zobacz link, który prowadzi do podobnej witryny. Znajdziesz na niej zwracające uwagę teksty w odniesieniu do przedstawianego tutaj tematu.

Jeśli zmienialiśmy pracę w przeciągu roku, to powinniśmy otrzymać od pracodawcy formularz P45 i uwzględnić informacje z niego przy wykonywaniu obliczeń.

egzamin

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Zaopatrzeni w ową wiedzę, wchodzimy na stronę HMRC, wpisujemy informacje do kalkulatora . Na górze formularza zaznaczamy rok podatkowy, w następnej kolejności wbijamy ogólną kwotę, którą zarobiliśmy jak też kwotę uiszczonego podatku. Pozostałe rubryki tyczą się podatków z udziałów bankowych oraz lokat oraz innych odsetek, za które nie uiściliśmy podatku. Gdy nie znamy tych danych, niczego nie wpisujmy. W następnej kolejności klikamy w link Calculate na dole strony po czym kalkulator pokaże nam czy należy nam się zwrot podatku czy też nie.

Obojętnie jak będzie wynik, warto kliknąć w kolejny odnośnik „Show summary of calculation” po czym zapoznać się ze szczegółowymi informacjami. Jeśli jednakże należy nam się zwrot nadpłaconego podatku, wówczas warto wydrukować owo zestawienie i dołączyć do korespondencji posłanej do urzędu.